piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Trwa remont w ZS w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Trwa remont w ZS w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

Trwają prace remontowe w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. W wyniku działań Zarządu Powiatu Myszkowskiego pozyskano na ten cel środki z Unii Europejskiej w ramach projektów kompleksowej termomodernizacji oraz remontu i doposażenia pracowni. Już niedługo ZS w Żarkach będzie wyglądał jak nowy. Obecnie trwają intensywne prace remontowe w całym budynku. Całość zostanie ukończona do końca bieżącego roku.

Projekty remontowe realizowane są w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Kompleksowa termomodernizacja z przebudową dachu i dostosowaniem instalacji elektrycznej do oświetlenia ledowego w budynku szkoły to koszt 2.663.529,41 zł.
Termomodernizacja obejmuje odwodnienie i ocieplenie ścian fundamentowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian budynku, wymianę pokrycia dachu budynku głównego oraz stropodachu sali gimnastycznej. Przeprowadzony zostanie także remont instalacji CO, kanalizacyjnej i odgromowej. Prace obejmują także wymianę oświetlenia i opraw oświetleniowych, budowę instalacji solarnej i wentylacji mechanicznej sali gimnastycznej. Termomodernizacja przyczyni się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery, zmniejszy się także ilość gazu potrzebnego do ogrzania szkoły.
 
Przedmiotem projektu remontowego jest remont i doposażenie pracowni praktycznej nauki zawodu w branży informatycznej, gastronomicznej, hotelarskiej i reklamy. Remont obejmuje 2 pracownie informatyczne, 1 pracownię gastronomiczną, 1 pracownię hotelarską wraz z zapleczem, i pracownię reklamy.  Projekt przyczyni się do wzmocnienia potencjału edukacyjnego i zwiększenia efektywności kształcenia zawodowego. Ponadto w ramach projektu nastąpi dostosowanie infrastruktury szkoły do potrzeb nauczania osób z niepełnosprawnościami poprzez likwidację barier architektonicznych (montaż platformy dźwigowej schodowej, remont łazienki). Niewątpliwie prace przyczynią się również do podniesienia kwalifikacji zawodowych. Dzięki remontowi poszerzy się oferta edukacyjna skierowana do młodzieży, dzięki czemu wzrosną szanse młodych osób w znalezieniu atrakcyjnej pracy. Całkowita wartość projektu to 1.235.294,00 zł, w tym dofinansowanie z EFRR – 995.909,30 zł.
Ponadto w całej szkole prowadzona jest wymiana instalacji elektrycznej, której koszt pokrywa Powiat Myszkowski w wysokości 448 tys. zł.

 (Informacja ze strony www.powiatmyszkowski.pl, zdjęcia: Katarzyna Kulińska-Pluta UMiG Żarki)

 

czytano: 586 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-10-17 12:54:30

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8