środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Uczennice na 5,5.

Strona główna » Aktualności » Uczennice na 5,5.

wielkość tekstu:A | A | A

Wiktoria Janikowska i Ewelina Pawula otrzymały nagrody specjalne od Samorządu Gminy Żarki za osiągnięcie wysokiej średniej w nauce. Nagrody wręczyli na sesji (25.10.) przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak oraz burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Wiktoria i Ewelina ukończyły w czerwcu br. Gimnazjum w Żarkach. Jedna i druga uzyskały średnią ocen 5,5. Obecnie są uczennicami Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sucharskiego w Myszkowie.
- Bardzo nas cieszy to zauważenie na forum gminy – przyznały uczennice. W tym szczególnym dniu towarzyszyły im mamy: Beata Janikowska oraz Gabriela Pawula.

Od lewej na fot: Beata Janikowska, Wiktoria Janikowska, Ewelina Pawula, Gabriela Pawula.

 

czytano: 3516 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-10-26 09:08:39

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9