Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Mistrz Pięknego Czytania.

Mistrz Pięknego Czytania.

Mistrzem Pięknego Czytania została uczennica Szkoły Podstawowej Im. Wł. Szafera w Żarkach Oliwia Szpak, drugie miejsce zajęła Julia Sikora a trzecie Juliusz Balik – również uczniowie tejże szkoły. Wyróżnienia otrzymali Łukasz Bednarski, Oliwia Kotowicz z Żarek oraz Maciej Zalas ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku

W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach odbył się gminny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Celem konkursu jest popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej, zainteresowanie młodego czytelnika książką oraz rozwijanie wyobraźni. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas V Szkół Podstawowych. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu czytali ten sam fragment książki węgierskiego pisarza Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Fabułą powieści jest walka dwóch grup chłopców o plac zabaw. Autor opisał odwagę i poświęcenie chłopców, którzy nie wahają się bronić swojego miejsca zabaw. Największym bohaterem jest Nemeczek, który w obronie Placu oddał życie.
Jury w składzie oceniało uczestników konkursu: Janina Cuglewska, Magdalena Brzegowska, Gabriela Przybyłek, Tatiana Ośmiałowska. Za udział w konkursie wszystkie dzieci dostały dyplomy i książki. W przerwie konkursu otrzymały słodki poczęstunek.

 

30

PAŹ

2017

1305

razy

czytano