poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Emilia, Julinan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mistrz Pięknego Czytania.

Strona główna » Aktualności » Mistrz Pięknego Czytania.

wielkość tekstu:A | A | A

Mistrzem Pięknego Czytania została uczennica Szkoły Podstawowej Im. Wł. Szafera w Żarkach Oliwia Szpak, drugie miejsce zajęła Julia Sikora a trzecie Juliusz Balik – również uczniowie tejże szkoły. Wyróżnienia otrzymali Łukasz Bednarski, Oliwia Kotowicz z Żarek oraz Maciej Zalas ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku

W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach odbył się gminny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Celem konkursu jest popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej, zainteresowanie młodego czytelnika książką oraz rozwijanie wyobraźni. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas V Szkół Podstawowych. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu czytali ten sam fragment książki węgierskiego pisarza Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Fabułą powieści jest walka dwóch grup chłopców o plac zabaw. Autor opisał odwagę i poświęcenie chłopców, którzy nie wahają się bronić swojego miejsca zabaw. Największym bohaterem jest Nemeczek, który w obronie Placu oddał życie.
Jury w składzie oceniało uczestników konkursu: Janina Cuglewska, Magdalena Brzegowska, Gabriela Przybyłek, Tatiana Ośmiałowska. Za udział w konkursie wszystkie dzieci dostały dyplomy i książki. W przerwie konkursu otrzymały słodki poczęstunek.

 

czytano: 987 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-10-30 09:36:45

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5