piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Apetyt na remonty dróg.

Strona główna » Aktualności » Apetyt na remonty dróg.

wielkość tekstu:A | A | A

Przebudowa dróg w ciągu ulic K. Deyny, J. Kukuczki, B. Malinowskiego oraz K. Górskiego w Żarkach została zgłoszona do konkursu w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. Wniosek Gminy Żarki przeszedł pozytywną ocenę formalną. Do końca listopada ma być wiadomo, czy projekt uzyska dofinansowane w wysokości 50 proc. wartości zadania.

- W ostatnich dniach października wojewoda śląski zatwierdził listę wniosków do oceny merytorycznej. Nasz projekt jest na tej liście. Czekamy na kolejny etap oceny i liczymy na połowę dofinansowania, czyli sumę 753 278,00 zł – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Wartość projektu to ponad 1,5 mln złotych.

Jeśli tylko uda się pozyskać dofinansowanie, to w ramach przebudowy planuje się: utwardzenie, nawierzchnie z kostki brukowej, chodniki, odwodnienie, wjazdy na posesje, asfaltową ścieżkę rowerową oraz zmianę organizacji ruchu.
(zdjęcia: Anna Stodółkiewicz)

 

czytano: 655 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-10-31 12:37:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9