Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Patriotycznie 11 Listopada.

Patriotycznie 11 Listopada.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w Żarkach rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Żarkach. Następnie obecni przeszli  na cmentarz parafialny pod Krzyż Katyński, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienia, odmówiono modlitwę za Ojczyznę a Orkiestra z Żarek tradycyjnie zagrała Hymn i Rotę.

Podczas obchodów złożono wiązanki pod Krzyżem Katyńskim, na mogiłach żołnierzy i powstańców na cmentarzu parafialnym w Żarkach oraz pod Obeliskiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

Kwiaty składali przedstawiciele samorządu z Burmistrzem Klemensem Podlejskim na czele,  kombatanci, delegacje Prawa i Sprawiedliwości, Akcji Katolickiej  a także delegacje szkół podstawowych w Jaworzniku, Przybynowie, Zawadzie, Żarkach, Gimnazjum w Żarkach, Zespołu Szkół w Żarkach i Drużyny Harcerskiej z Żarek. Obecni byli również przedstawiciele wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Żarki oraz orkiestra dęta OSP Żarki pod kierunkiem kapelmistrza Henryka Rakowskiego.

O bezpieczeństwo zebranych dbali członkowie OSP z całej gminy, Straż Miejska w Żarkach i policjanci z Komendy Powiatowej w Myszkowie. W uroczystości włączyli się bardzo aktywnie harcerze z Żarek, którzy dla każdej osoby przygotowali i rozdawali okolicznościowe kotyliony biało-czerwone.

Po południu w Domu Kultury w Żarkach odbył się przepiękny koncert piosenek Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory w wykonaniu Adrianny Mai Kućmierz przy akompaniamencie Jaśka Kusaka. Wystąpiły również uczennice Gimnazjum w  Żarkach – Marlena Major i Weronika Noszczyk, które wykonały utwory: „Rozkwitały pąki białych róż” i „Taki kraj”.

Publiczność bardzo dobrze oceniła wykonawców, często rozlegały się gromkie brawa podczas muzycznych prezentacji artystów.

Wszystkim uczestniczącym w obchodach przedpołudniowych i w koncercie serdecznie dziękujemy.

 

13

LIS

2017

1044

razy

czytano