sobota, 20 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Bezpieczny przedszkolak

Strona główna » Aktualności » Bezpieczny przedszkolak

wielkość tekstu:A | A | A

Prelekcją przedstawicieli Straży Miejskiej  prowadzoną przez komendanta  Marcina Masłykę oraz strażniczkę Justynę Fałkowską w przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć na temat bezpieczeństwa dzieci. Na zajęciach dzieci zdobyły wiedzę na temat pracy Straży Miejskiej, poznały ubiór, oznaczenia na mundurze. Teraz już maluchy i starszaki  wiedzą,  jak zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu dzieci zarówno na drodze jak i w domu i przedszkolu.      

W dniu 6 listopada w Przedszkolu Publicznym w Żarkach z oddziałem w Kotowicach odbył się wenątrzprzedszkolny konkurs o bezpieczeństwie pod hasłem „ Bezpieczny przedszkolak”. Organizatorami konkursu były nauczycielki: Anna Pompa i Agnieszka Kowacka.

Cztery zespoły 3 osobowe dzieci w wieku 5 i 6 lat zmagały się z trudnymi zadaniami. Rozwiązywały zagadki, odgrywały scenki rodzajowe i odpowiadały na pytania w formie quizu. Quiz obejmował zakres wiedzy dotyczącej zdobytych wiadomości o bezpieczeństwie  m.in. bezpieczeństwo na drodze, właściwe  reakcje na „zaczepki” obcych ludzi, umiejętność zachowania się w czasie ataku zwierząt, znajomość numerów alarmowych, oraz korzyści płynących z  noszenia odblasków.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dyrektor przedszkola: Lidia Szczepankiewicz, wicedyrektor przedszkola Iwona Wierzbicka oraz przedstawicielka Strazy Miejskiej Justyna Fałkowska.

Najlepsi w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszystkie dzieci z przedszkola zostały obdarowane odblaskami.

WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE:  Kuba Ingram, Mikołaj Kita, Mateusz Balik

II MIEJSCE: Pola Wożniak, Ola Morawiec, Oliwier Hyla

III MIEJSCE:  Nadia Bieniek, Marcel Wysocki, Wojciech Piętak

czytano: 957 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-11-16 08:21:43

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Topolowa odmieniona!

  Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 62 razy
  czytaj więcej
 • Jura na dwóch kółkach

  Ponad 800 zawodników wzięło udział w jurajskiej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach. Trzy gminy  ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 41 razy
  czytaj więcej
 • 15 lat KS Kotowice

  Świętowanie jubileuszu 15-lecia KS Katowice rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 66 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 17.08.

  Trzeci w tym roku Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 17 sierpnia 2019 r. Na Targowisku otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 27 razy
  czytaj więcej
 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 276 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7