Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Bezpieczny przedszkolak

Bezpieczny przedszkolak

Prelekcją przedstawicieli Straży Miejskiej  prowadzoną przez komendanta  Marcina Masłykę oraz strażniczkę Justynę Fałkowską w przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć na temat bezpieczeństwa dzieci. Na zajęciach dzieci zdobyły wiedzę na temat pracy Straży Miejskiej, poznały ubiór, oznaczenia na mundurze. Teraz już maluchy i starszaki  wiedzą,  jak zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu dzieci zarówno na drodze jak i w domu i przedszkolu.      

W dniu 6 listopada w Przedszkolu Publicznym w Żarkach z oddziałem w Kotowicach odbył się wenątrzprzedszkolny konkurs o bezpieczeństwie pod hasłem „ Bezpieczny przedszkolak”. Organizatorami konkursu były nauczycielki: Anna Pompa i Agnieszka Kowacka.

Cztery zespoły 3 osobowe dzieci w wieku 5 i 6 lat zmagały się z trudnymi zadaniami. Rozwiązywały zagadki, odgrywały scenki rodzajowe i odpowiadały na pytania w formie quizu. Quiz obejmował zakres wiedzy dotyczącej zdobytych wiadomości o bezpieczeństwie  m.in. bezpieczeństwo na drodze, właściwe  reakcje na „zaczepki” obcych ludzi, umiejętność zachowania się w czasie ataku zwierząt, znajomość numerów alarmowych, oraz korzyści płynących z  noszenia odblasków.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dyrektor przedszkola: Lidia Szczepankiewicz, wicedyrektor przedszkola Iwona Wierzbicka oraz przedstawicielka Strazy Miejskiej Justyna Fałkowska.

Najlepsi w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszystkie dzieci z przedszkola zostały obdarowane odblaskami.

WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE:  Kuba Ingram, Mikołaj Kita, Mateusz Balik

II MIEJSCE: Pola Wożniak, Ola Morawiec, Oliwier Hyla

III MIEJSCE:  Nadia Bieniek, Marcel Wysocki, Wojciech Piętak

16

LIS

2017

1873

razy

czytano