Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ślubowanie i akademia SP Jaworznik.

Ślubowanie i akademia SP Jaworznik.

W dniu 10 listopada 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku spotkali się na akademii z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów pierwszej klasy.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor Małgorzata Musialik przywitała serdecznie gości: Burmistrza Miasta i Gminy Żarki – Klemensa Podlejskiego, radną wsi Jaworznik Wiolettę Król i przewodniczącą Rady Rodziców  Mariolę Woś, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik Jerzego Kota. Wśród gości specjalnych znaleźli się również rodzice uczniów pierwszej klasy.

Uczniowie klasy VII przybliżyli historię naszego kraju. Recytowali wiersze, śpiewali pieśni żołnierskie, wysłuchano przemówienia Józefa Piłsudskiego do I Kompanii Kadrowej. Następnie do uroczystości włączyli się pierwszoklasiści. Swój program artystyczny rozpoczęli od pieśni „Nasza Ojczyzna”. Były wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Pasowania dokonała dyrektor Małgorzata Musialik. Pamiątkowe dyplomy wręczył  burmistrz, który pogratulował rodzicom tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzył wielu sukcesów.  Piękne i wielkie tuby ze słodyczami były prezentami od rodziców. Upominki podarowała również radna Wioletta Król. Do góry prezentów dorzucili swój udział starsi koledzy z klasy III – były to piękne zakładki do książek.

Program przygotowały: Iwona Piątkowska i Barbara Ledwoch.

 

17

LIS

2017

1379

razy

czytano