piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ślubowanie i akademia SP Jaworznik.

Strona główna » Aktualności » Ślubowanie i akademia SP Jaworznik.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 10 listopada 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku spotkali się na akademii z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów pierwszej klasy.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor Małgorzata Musialik przywitała serdecznie gości: Burmistrza Miasta i Gminy Żarki – Klemensa Podlejskiego, radną wsi Jaworznik Wiolettę Król i przewodniczącą Rady Rodziców  Mariolę Woś, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik Jerzego Kota. Wśród gości specjalnych znaleźli się również rodzice uczniów pierwszej klasy.

Uczniowie klasy VII przybliżyli historię naszego kraju. Recytowali wiersze, śpiewali pieśni żołnierskie, wysłuchano przemówienia Józefa Piłsudskiego do I Kompanii Kadrowej. Następnie do uroczystości włączyli się pierwszoklasiści. Swój program artystyczny rozpoczęli od pieśni „Nasza Ojczyzna”. Były wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Pasowania dokonała dyrektor Małgorzata Musialik. Pamiątkowe dyplomy wręczył  burmistrz, który pogratulował rodzicom tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzył wielu sukcesów.  Piękne i wielkie tuby ze słodyczami były prezentami od rodziców. Upominki podarowała również radna Wioletta Król. Do góry prezentów dorzucili swój udział starsi koledzy z klasy III – były to piękne zakładki do książek.

Program przygotowały: Iwona Piątkowska i Barbara Ledwoch.

 

czytano: 853 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-11-17 10:12:25

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9