piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wodociąg i kanalizacja. Dotacja.

Strona główna » Aktualności » Wodociąg i kanalizacja. Dotacja.

wielkość tekstu:A | A | A

Została podpisana umowa na budowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej ul. Czarka w Żarkach oraz Wysokiej Lelowskiej. Zadnie jest dofinasowane kwotą prawie dwóch milionów złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-202. Umowa została podpisana między Gminą Żarki, a Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.
- Zadnie będzie realizowane do końca listopada przyszłego roku – wyjaśnia burmistrz Żarek Klemens Podlejski.  – Przetarg chcemy ogłosić na początku 2018 r. Dzięki inwestycji powstanie: 73 nowych przyłączy wodociągowych i kanalizacjach, wybudujemy 4,503 km wodociągu i  5,468 km kanalizacji.

Całość zadania koszty kwalifikowane netto: 3 140 000 zł, dofinansowanie: 1 997 982 zł, a wkład własny zapewniony przez Gminę Żarki wynosi: 1 142 018 zł

Realizacja projektu przyczyni się do zapewnienia odpowiedniej jakości życia mieszkańców, wyposażenie gospodarstw domowych w dostęp do nowoczesnych urządzeń infrastrukturalnych poprzez budowę sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej.

 

czytano: 571 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-11-24 14:42:38

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8