Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Pierwszaki wyruszyły w rejs.

Pierwszaki wyruszyły w rejs.

W dniu 21 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I. Odświętnie ubrane dzieci z klasy pierwszej wkroczyły do pięknie przystrojonej sali w rytm „Melodii dla Zuzi”. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Zdzisławy Kapuściak, we współpracy z uczniami klasy IV i VI, którzy wykazali się chęcią pomocy młodszym kolegom. W tej wyjątkowej chwili uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak, radny Henryk Świerdza, ksiądz Proboszcz Roman Cer, przedstawiciele Rady Rodziców Barbara Zagusta, Sylwia Maszczyk, Iwona Wysocka oraz rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska.
Na scenie pojawili się też kapitan i pirat, którzy stawiali przed uczniami różne zadania, a dzieci miały wykazać, iż zasługują na przyjęcie do załogi statku. Zadania zostały wykonane doskonale, kandydaci na uczniów popisali się niezwykłymi talentami recytatorskimi i muzycznymi, więc kapitan złożył uczniom życzenia samych pomyślnych rejsów po oceanach wiedzy i umiejętności, jak największej ilości odkrytych lądów oraz ogromnej siły i chęci do nowych wyzwań.
Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, nastąpił długo oczekiwany moment ślubowania. Pasowania dokonała dyrektor Edyta Brodzik, natomiast wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. Nie obeszło się także bez prezentów od przybyłych gości. Dzieci otrzymały rożki obfitości od rodziców oraz upominki od trzecioklasistów.

 

29

LIS

2017

1066

razy

czytano