piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Pierwszaki wyruszyły w rejs.

Strona główna » Aktualności » Pierwszaki wyruszyły w rejs.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 21 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I. Odświętnie ubrane dzieci z klasy pierwszej wkroczyły do pięknie przystrojonej sali w rytm „Melodii dla Zuzi”. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Zdzisławy Kapuściak, we współpracy z uczniami klasy IV i VI, którzy wykazali się chęcią pomocy młodszym kolegom. W tej wyjątkowej chwili uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak, radny Henryk Świerdza, ksiądz Proboszcz Roman Cer, przedstawiciele Rady Rodziców Barbara Zagusta, Sylwia Maszczyk, Iwona Wysocka oraz rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska.
Na scenie pojawili się też kapitan i pirat, którzy stawiali przed uczniami różne zadania, a dzieci miały wykazać, iż zasługują na przyjęcie do załogi statku. Zadania zostały wykonane doskonale, kandydaci na uczniów popisali się niezwykłymi talentami recytatorskimi i muzycznymi, więc kapitan złożył uczniom życzenia samych pomyślnych rejsów po oceanach wiedzy i umiejętności, jak największej ilości odkrytych lądów oraz ogromnej siły i chęci do nowych wyzwań.
Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, nastąpił długo oczekiwany moment ślubowania. Pasowania dokonała dyrektor Edyta Brodzik, natomiast wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. Nie obeszło się także bez prezentów od przybyłych gości. Dzieci otrzymały rożki obfitości od rodziców oraz upominki od trzecioklasistów.

 

czytano: 677 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-11-29 11:17:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9