piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wysoka lokata. Ranking Samorządów.

Strona główna » Aktualności » Wysoka lokata. Ranking Samorządów.

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki zajęła 64. miejsce w kraju wśród gmin miejskich i gmin miejsko-wiejskich, w ub. roku była na 96 miejscu. Taką wysoką lokatę Żarki uzyskły w tegorocznym Rankingu Samorządów prestiżowego dziennika „Rzeczpospolita". Ranking to w praktyce kompendium wiedzy o inwestycjach i innowacjach w polskich samorządach. W Rankingu wyróżniane są samorządy, które najskuteczniej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia swoich mieszkańców, w zgodzie z regułami odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.

Kto trafia do rankingu? Samorządy, które w najlepszy sposób zarządzały finansami w latach 2013–2016 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały. Jak się ocenia? Eksperci biorą pod uwagę dane budżetowe przedstawiane przez Ministerstwo Finansów. Co się liczy? M.in. dynamika wzrostu wydatków majątkowych, wartość środków unijnych, spełnienie indywidualnego wskaźnika zadłużenia, dynamika wzrostu dochodów własnych w latach 2013–2016, ale i dynamika wzrostu wydatków na ochronę środowiska na jednego mieszkańca.

Więcej: https://rankingsamorzadow.pl/

czytano: 495 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-11-29 12:30:06

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7