sobota, 20 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mikołajkowo, Turystycznie i Świątecznie - Gmina Żarki.

Strona główna » Aktualności » Mikołajkowo, Turystycznie i Świątecznie - Gmina Żarki.

wielkość tekstu:A | A | A

Gdzie można spotkać św. Mikołaja? Gdzie będą warsztaty robienia pierniczków, a gdzie można zrobić pierogi? Skąd bierze się mąka na te pierogi? Na te wszystkie pytania odpowiemy tym, którzy przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzą Gminę Żarki. Etnojura przygotowała specjalny pakiet warsztatów wyjazdowych i wspólnie z nimi można wykonać przepiękne ozdoby świąteczne.

I tak 3 grudnia w Przystani Leśniów na wszystkich czekają warsztaty robienia pierniczków w towarzystwie św. Mikołaja. Szczegóły na załączonym plakacie.

Natomiast 9 grudnia zapowiada się słodka sobota i  mikołajkowe atrakcje w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokuss z warsztatami świątecznymi oraz w Przystani Leśniów z Mikołajem, Elfem i kolorowymi pierniczkami. Szczegóły na załączonym plakacie.
- Otwieramy kalendarz rezerwacji WARSZTATÓW WYJAZDOWYCH - Świąteczne ekoozdoby – zachęcają pracownicy Etnojury. - Wszystkie propozycje na stronie http://etnojura.pl/swiateczne-eko-ozdoby/. Dla stałych klientów oczywiście rabat.

Bardzo interesujaca zapowiadają się również warsztaty kulinarne, plastyczne w Zagodzie Maciejówka. Tutaj można ulepić pierożki i uszka wigilijne z kapustą i grzybami. Oferta łączona z Hokus Pokuss i Starym Młynem w Żarkach. Szczegóły na załączonym plakacie.

Specjalne zaproszenie w okresie przedświątecznym kieruje do wszystkich Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki. W dniu 9 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste rozświetlenie  choinki, która stanie przy budynku MGOK w Żarkach.
W programie: spotkanie ze Świętym Mikołajem, muzyka i słodycze, mile widziane świąteczne przebrania. Następnie o 17.10  zapraszamy wszystkich na przedstawienie mikołajkowe pt. „Spotkanie zimowe” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych z Trzebini.
Dodatkową atrakcją, po przedstawieniu będzie występ Zumba Kids z Positive Energy.
Po przedstawieniu możliwość wręczenia indywidualnych prezentów przez Świętego  Mikołaja. Zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków. Wstęp wolny.

 

czytano: 754 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-11-30 12:30:59

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Topolowa odmieniona!

  Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 62 razy
  czytaj więcej
 • Jura na dwóch kółkach

  Ponad 800 zawodników wzięło udział w jurajskiej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach. Trzy gminy  ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 41 razy
  czytaj więcej
 • 15 lat KS Kotowice

  Świętowanie jubileuszu 15-lecia KS Katowice rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 66 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 17.08.

  Trzeci w tym roku Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 17 sierpnia 2019 r. Na Targowisku otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 27 razy
  czytaj więcej
 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 276 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7