sobota, 20 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Zrozumieć specjalne potrzeby uczniów

Strona główna » Aktualności » Zrozumieć specjalne potrzeby uczniów

wielkość tekstu:A | A | A

Troje nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach: Mariola Pasikowska, Marcin Nowak i Przemysław Maślankiewicz w dniach 19-24 lipca 2017 roku uczestniczyło na Malcie  w szkoleniu „Zrozumieć specjalne potrzeby edukacyjne uczniów w klasie”. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu: Mobilność kadry edukacji szkolnej.

Nauczyciele zdobyli wiedzę na temat  autyzmu, rozpoznawania jego symptomów i postępowania w sytuacjach szkolnych. Zostali wyposażeni w dydaktyczne narzędzia niwelujące niektóre z symptomów oraz pomagające dzieciom z łagodnym przebiegiem autyzmu funkcjonować w społeczeństwie bez wykluczenia. Otrzymali również niezbędną wiedzę o znaczeniu środowiska, rówieśników oraz rodziny uczniów dotkniętych autyzmem.

Uczestnicy projektu dowiedzieli się w jaki sposób planować pracę dydaktyczną i wychowawczą. Wiedza zdobyta przez nauczycieli ma szczególne znaczenie dla aktywności fizycznej, jaka będzie organizowana dla dzieci. Przewidziano również szkolenie rady pedagogicznej oraz warsztaty dla uczniów.
 
Kurs odbył się w ramach projektu Erasmus Plus „Od diagnozy ucznia poprzez wysoką jakość, doskonalenie i innowacje nauczycieli do adekwatnych rezultatów edukacyjnych uczniów małego miasteczka”, który będzie realizowany w szkole do 31.05.2018 r.

 

czytano: 291 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-07-26 12:23:26

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Topolowa odmieniona!

  Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 62 razy
  czytaj więcej
 • Jura na dwóch kółkach

  Ponad 800 zawodników wzięło udział w jurajskiej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach. Trzy gminy  ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 41 razy
  czytaj więcej
 • 15 lat KS Kotowice

  Świętowanie jubileuszu 15-lecia KS Katowice rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 66 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 17.08.

  Trzeci w tym roku Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 17 sierpnia 2019 r. Na Targowisku otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 27 razy
  czytaj więcej
 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 276 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7