Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Zrozumieć specjalne potrzeby uczniów

Zrozumieć specjalne potrzeby uczniów

Troje nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach: Mariola Pasikowska, Marcin Nowak i Przemysław Maślankiewicz w dniach 19-24 lipca 2017 roku uczestniczyło na Malcie  w szkoleniu „Zrozumieć specjalne potrzeby edukacyjne uczniów w klasie”. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu: Mobilność kadry edukacji szkolnej.

Nauczyciele zdobyli wiedzę na temat  autyzmu, rozpoznawania jego symptomów i postępowania w sytuacjach szkolnych. Zostali wyposażeni w dydaktyczne narzędzia niwelujące niektóre z symptomów oraz pomagające dzieciom z łagodnym przebiegiem autyzmu funkcjonować w społeczeństwie bez wykluczenia. Otrzymali również niezbędną wiedzę o znaczeniu środowiska, rówieśników oraz rodziny uczniów dotkniętych autyzmem.

Uczestnicy projektu dowiedzieli się w jaki sposób planować pracę dydaktyczną i wychowawczą. Wiedza zdobyta przez nauczycieli ma szczególne znaczenie dla aktywności fizycznej, jaka będzie organizowana dla dzieci. Przewidziano również szkolenie rady pedagogicznej oraz warsztaty dla uczniów.
 
Kurs odbył się w ramach projektu Erasmus Plus „Od diagnozy ucznia poprzez wysoką jakość, doskonalenie i innowacje nauczycieli do adekwatnych rezultatów edukacyjnych uczniów małego miasteczka”, który będzie realizowany w szkole do 31.05.2018 r.

 

26

LIP

2017

840

razy

czytano