Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Domu Kultury w Żarkach

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Domu Kultury w Żarkach

Tradycyjnie w Domu Kultury w Żarkach odbyło się w dniu 14 grudnia spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych. Organizatorami tej imprezy byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach, Związek Emerytów i Rencistów w Żarkach.

W przygotowanie części artystycznej włączyli się uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Żarkach, którzy zaprezentowali dla zgromadzonych Jasełka, zespół śpiewaczy Wysoczanki i Carmen. Na scenie zagościli również bracia paulini z nowicjatu z Leśniowa.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego, potem nie zabrakło wielu życzeń świątecznych i łamania opłatkiem, wspólnego spiewania kolęd i pastorałek związanych z okresem Bożego Narodzenia a na stołach zagościły polskie potrawy wigilijne: ryba, kapusta z grochem, zupa grzybowa, barszczyk czerwony i śledzie.

Życzenia dla uczestników spotkania złożyli: burmistrz Klemens Podlejski, przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak, Zdzisława Sikorska – przewodnicząca Związku Emerytów w Żarkach, ksiądz proboszcz Jan Wajs i ojciec Stanisław z Leśniowa.
Jak co roku, wszyscy obecni na zakończenie spotkania, zaśpiewali Abba Ojcze.
 

 

18

GRU

2017

1359

razy

czytano