środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Topolowa z dotacją.

Strona główna » Aktualności » Topolowa z dotacją.

wielkość tekstu:A | A | A

W 2018 r. ruszy Odnowa Topolowa! Rewitalizacja przestrzeni miejskiej przy ul. Topolowej w Żarkach. Gmina Żarki uzyskała unijne dofinansowanie na ten cel. Wartość zadania ponad 2,5 mln złotych. Dofinansowanie wynosi ponad 1 mln zł.

Przy ul. Topolowej znajdują się komunalne i socjalne budynki mieszkalne. - Projekt zakłada modernizację tych budynków: wymieniony zostanie dach, ocieplone ściany,wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, instalacje zewnętrzne. Teren wokół zostanie zagospodarowany poprzez: zieleń,  zabaw, boisko, miejsca spotkań i rekreacji. Mieszkańcy zyskają nowe, estetyczne strefy wejściowe do swoich domów, oświetlenie, monitoring – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski,

W kwietniu 2017 r.  został złożony wniosek o dofinansowanie inwestycji do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, priorytet: 10.3.2 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych W grudniu 2017r. ukazała się lista rankingowa projektów zatwierdzonych do dofinansowania. Gmina Żarki znalazła się na pierwszym miejscu. Wydatki kwalifikowane wynoszą: 1 809 494,52, dofinansowania: 1 010 783,64 zł.

 

czytano: 520 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-12-27 15:27:31

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12