sobota, 20 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Konkurs Czytelniczy. Zgłoszenia do 23 marca.

Strona główna » Aktualności » Konkurs Czytelniczy. Zgłoszenia do 23 marca.

wielkość tekstu:A | A | A

Po raz szesnasty zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie czytelniczym Kto czyta, nie błądzi. Tym razem lektury to biografie wielkich Polaków, których działalność przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości. 

- Główny cel to propagowanie czytelnictwa, ale co roku proponujemy inny zakres lektur – wyjaśnia Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach, główny organizator konkursu. - Imponujący jest poczet przywódców politycznych, generałów i żołnierzy, pisarzy i poetów, artystów, pedagogów, społeczników i edukatorów, którym zawdzięczamy trwałość tożsamości kulturowej oraz odzyskanie niepodległości w 1918 r.
XVI Regionalny Konkurs Czytelniczy organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Konkurs pod tytułem: „Od zawsze duch wolności w sercach Polaków gościł”
Konkurs odbędzie się w Światowym Dniu Książki 23 kwietnia 2018 o godz.10.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach.

Zgłoszenia są przyjmowane do 23.03.2018 r.


Wydarzenie w ramach roku jubileuszowego przypominającego o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Regulamin poniżej

czytano: 827 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-01-05 09:55:32

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Topolowa odmieniona!

  Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 63 razy
  czytaj więcej
 • Jura na dwóch kółkach

  Ponad 800 zawodników wzięło udział w jurajskiej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach. Trzy gminy  ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 41 razy
  czytaj więcej
 • 15 lat KS Kotowice

  Świętowanie jubileuszu 15-lecia KS Katowice rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 67 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 17.08.

  Trzeci w tym roku Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 17 sierpnia 2019 r. Na Targowisku otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 27 razy
  czytaj więcej
 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 277 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12