Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Konkurs Czytelniczy. Zgłoszenia do 23 marca.

Konkurs Czytelniczy. Zgłoszenia do 23 marca.

Po raz szesnasty zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie czytelniczym Kto czyta, nie błądzi. Tym razem lektury to biografie wielkich Polaków, których działalność przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości. 

- Główny cel to propagowanie czytelnictwa, ale co roku proponujemy inny zakres lektur – wyjaśnia Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach, główny organizator konkursu. - Imponujący jest poczet przywódców politycznych, generałów i żołnierzy, pisarzy i poetów, artystów, pedagogów, społeczników i edukatorów, którym zawdzięczamy trwałość tożsamości kulturowej oraz odzyskanie niepodległości w 1918 r.
XVI Regionalny Konkurs Czytelniczy organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Konkurs pod tytułem: „Od zawsze duch wolności w sercach Polaków gościł”
Konkurs odbędzie się w Światowym Dniu Książki 23 kwietnia 2018 o godz.10.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach.

Zgłoszenia są przyjmowane do 23.03.2018 r.


Wydarzenie w ramach roku jubileuszowego przypominającego o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Regulamin poniżej

05

STY

2018

1992

razy

czytano