sobota, 20 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Jubilaci z orderami

Strona główna » Aktualności » Jubilaci z orderami

wielkość tekstu:A | A | A

Dwudziestu czterem parom z terenu Gminy Żarki został przyznany Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się w budynku Domu Kultury w Żarkach.
- Jesteście Państwo dla swoich rodzin i nie tylko dla rodzin – wzorem. Spędziliście ze sobą 50 lat w szczęściu i radości, ale pewnie też rozwiązując problemy i zderzając się z troskami codziennego dnia – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
- Dzisiaj nawet mały konflikt między małżonkami prowadzi do rozpadu związku. Wasze małżeństwa przetrwały próbę czasu – Joanna Jarosz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żarkach.
- Składamy gratulacje i życzymy jeszcze wielu wspólnych lat razem. Życzymy spełnienia marzeń, bo zawsze jest na nie pora  – życzyła Stanisława Nowak, przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach w imieniu własnym i radnych. W spotkani uczestniczyli radni: Aneta Bernacka,  Wioletta Król, Alek Zieliński, Andrzej Jakóbczak, Paweł Labocha.
Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił medalami następujące pary: Emilię i Lucjana Kołaczów, Stanisławę i Tadeusza Ptasińskich , Mariannę i Józefa  Hocasiów, Danutę i Romana Chmielewskich , Teresę i Adolfa Pyka-Siecińskich , Teresę i Zygmunta Cesarzów, Janinę i Wiesława Chodaków, Elżbietę i Jana Chudych, Annę i Mariana Piątkowskich, Zofię i Stanisława Szpaków, Janinę i Stanisława Bublów, Joannę i Henryka Psyków, Zofię i Józefa Sołtysiaków, Janinę i Jana Bułów, Natalię i Antoniego Romanczyków, Wandę i Tadeusza Misztów, Marię i Stanisława Kowalów, Barbarę i Krzysztofa Leszków, Annę i Ryszarda Skorków, Genowefę i Feliksa Muchów, Barbarę i Janusza Lojtków, Krystynę i Mieczysława Skurków, Krystynę i Adama Skorków, Marię i Stanisława Kotów.

 

czytano: 1081 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-01-10 14:06:59

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Topolowa odmieniona!

  Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 104 razy
  czytaj więcej
 • Jura na dwóch kółkach

  Ponad 800 zawodników wzięło udział w jurajskiej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach. Trzy gminy  ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 58 razy
  czytaj więcej
 • 15 lat KS Kotowice

  Świętowanie jubileuszu 15-lecia KS Katowice rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 93 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 17.08.

  Trzeci w tym roku Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 17 sierpnia 2019 r. Na Targowisku otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 38 razy
  czytaj więcej
 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 312 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9