Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Zwycięska choinka.

Zwycięska choinka.

Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach wygrała jubileuszowy, 10. konkurs na "Wieczernikową choinkę" na Jasnej Górze. W konkursie rywalizowało 16 przedszkoli i 24 szkoły z archidiecezji częstochowskiej, ubierając 40 choinek.

Z okazji 100. rocznicy odzyskanie niepodległości, zgodnie z zaleceniami organizatorów, choinkę ustrojono w barwach narodowych. Na drzewku można zobaczyć godło,  kontury Polski oraz łańcuch - symbol okowów w okresie niewoli, bombki z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Polski  oraz ważnymi dla każdego Polaka datami.
- Jesteśmy bardzo dumni, że wygraliśmy tegoroczny konkurs. Uczestniczymy w nim od 10 lat. W tym roku dzieci z jeszcze większym zaangażowaniem przystąpiły do projektu, wykonując biało-czerwone ozdoby przypominające o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Ideą choinki, uczczenia wielkiego jubileuszu żyła cała szkoła. Wykonanie tych ozdób służyło wychowaniu patriotycznemu uczniów, ukazaniu prawdziwych wartości , które nauczyciele naszej szkoły przekazują na wszystkich zajęciach, uwrażliwiając na czystość i piękno mowy ojczystej, ucząc szacunku do symboli narodowych i wszystkiego co polskie – mówi Danuta Radosz, katechetka, opiekunka uczniów uczestniczących w konkursie..

Ozdobione przez dzieci choinki oceniali pielgrzymi odwiedzający Jasną Górę. Oddali blisko 33 tysiące głosów. Szkoła z Żarek otrzymała ich ponad dwa i pół tysiąca. W dniu 9 stycznia na Jasnej Górze przedstawiciele uczniów i opiekunów otrzymali pamiątkowy dyplom ze zdjęciem choinki, ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej i grę historyczną o tematyce odzyskania przez Polskę niepodległości. Dyplomy i nagrody wręczał przeor Jasnej Góry, ojciec Mirosław Waligóra. Przeor podkreślił zaangażowanie dzieci i ich opiekunów w przygotowaniu dekoracji.
Ceremonię wręczenia nagród uświetniła Jasnogórska Orkiestra Dęta, której dyrygent  M.Piątek uroczystym uderzeniem w gong zainaugurował obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Choinki oglądać można w jasnogórskim wieczerniku do środy popielcowej. Ozdoby choinkowe przygotowywane były pod kierunkiem nauczycieli  Danuta Radosz,   Anna Łyszczarz, Aleksandra Grzywnej, Małgorzata Stencel.

 

10

STY

2018

1180

razy

czytano