środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Przetargi na inwestycje

Strona główna » Aktualności » Przetargi na inwestycje

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj (24.01.) został ogłoszony przetarg na przebudowę  wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku po dawnej szkole podstawowej na socjalne lokale mieszkalne w miejscowości Wysoka Lelowska Gmina Żarki wraz z zagospodarowaniem terenu. Oferty będą spływać do 8 lutego.

W dniu 23 stycznia został unieważniony przetarg nieograniczony pn. Budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej ul. Czarka w Żarkach oraz Wysokiej Lelowskiej - Gmina Żarki. Unieważniony, gdyż w prowadzonym postępowaniu cena złożonej oferty przewyższa kwotę jaką gmina może przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. Gmina zaplanowała kwotę 3 882 200,00 zł, najniższa oferta wynosiła 5 281 999,22 zł. Do przetargu zgłosiło się 6 oferentów. Postępowanie przetargowe będzie powtórzone.

Pomyślnie  w dniu 22 stycznia został zakończony przetarg dla innego zadania z zakresu ochrony środowiska „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wysoka Lelowska Gmina Żarki oraz modernizacja przepompowni ścieków w Żarkach”. Wpłynęło sześć ofert. Została wybrana oferta ZUB "BUD-REM" Tomasz Skipirzepa, 42-400 Zawiercie, ul. Pomorska39/56, z ceną brutto: 589 577,63 zł.  

 

czytano: 476 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-01-24 14:14:07

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8