niedziela, 18 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Bronisław, Ilona
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kolorowy zlot.

Strona główna » Aktualności » Kolorowy zlot.

wielkość tekstu:A | A | A

W sobotę 3 lutego miłośnicy nordic walking z całego kraju spotkali się na 4. Międzygrupowym Zlocie Nordic Walking. Formuła Nordic Walking połączonego z zabawami, Zumbą i prawdziwą integracją w bardzo gościnnym agrogospodarstwie „Pod Skałką” w Przybynowie to główny cel spotkania. Inicjatorką i organizatorką Zlotu jest Mariola Pasikowska z Positive Energy, utytułowana zawodniczka, która ma na swoim koncie m.in. tytuły mistrzyni Polski, Europy i puchar kontynentu oraz Puchar Polski w minionym sezonie. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Pdolejskiego.

Imprezę wystartowała w Żarkach Letnisku, a meta znajdowała się w Agro Pod Skałką w Przybynowie.  W zlocie wzięły udział 23 grupy z całej Polski: Positive Energy, Kijomaniacy Myszków,  Viking NT Częstochowa,  Clleo Zawiercie, UKS Siedleszczany, Forma na piatkę Pabianice, Epoka Nordica Łódź, AndresPOLaktywnie, Forever Young, Strzelce Opolskie, Wilki Ożarów Mazowiecki, Bobry Dobieszowice, Łazanki, Chodze z kijami, Czeladź biega, NW Człapski Team, Jura'PL Zawiercie, Jest Lepiej-Częstochowa, King&Quenn Częstochowa, Stadion Śląski, Silesia NT, Chodzik 56, Face Nordic Team.
- Wśród uczestników było wielu instruktorów i trenerów nordic walking, którzy czuwali nad prawidłową techniką marszu. Do przepięknej i malowniczej  jurajskiej trasy dodaliśmy świetną zabawę i nutkę karnawałowego szaleństwa Na mecie czekał ciepły posiłek a po nim konkursy, zabawy i tańce. Wręczono medale uczestnictwa i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa – mówi Mariolia Pasikowska. - Szczególnie pragnę wyróżnić grupę „Forma na piątkę” z Pabianic pod przewodnictwem Mirka Frankiewicza, która w 50 osobowym składzie  bawiła się w strojach czarownic i czarodziejów.
 

czytano: 6571 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-02-14 09:22:01

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8