Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Bieg dla Wojtusia i Fabianka.

W minioną niedzielę (11.02.)  odbył się III Bieg Charytatywny w Jaroszowie. Zbierano pieniądze na na leczenie i rehabilitacje 4 letniego Fabianka Gejzera  z Przybynowa i 3 letniego Wojtusia Radosza z Żarek. - Zebrano ponad 6000 zł, ale dokładna kwota zostanie podana za kilka dni i przekazana opiekunom dzieci – zapewniają organizatorzy, czyli Grupa Biegowa Biegaj z Żarkami. Współorganizatorami byli: Gmina Żarki, MGOK w Żarkach, OSP Żarki, Stowarzyszenie Jurajskie Amonity w Jaroszowie, Sołtys i Rada Sołecka z Jaroszowie. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta  i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W zawodach uczestniczyło 137 zawodników z różnych rejonów Polski. Trasa przebiegała po drogach Jaroszowa oraz polnych i leśnych duktach nieopodal Kamieniołomu w Jaroszowie, mogiłki zmarłych w wyniku epidemii choroby cholery, punktach Szlaku konnego.
Na dystansie 5 km kobiet 1 miejsce zajęła Brzozowska Patrycja z czasem 23,59,   2 miejsce Kowalska Matylda czas 24,53, 3 miejsce  Kołodziejczyk Anna 25,00. W kategorii mężczyzn na tym samym dystansie na 1 miejscu uplasował się Zięba Aleksander czas 19,51, 2 miejsce Maciejewski Michał czas 20,33, 3 miejsce Bialik Przemysław czas 21,38.

Na dystansie 10 km kobiet 1 miejsce zajęła Anna Balicka czas 45,40, 2 miejsce Nowak Katarzyna  z grupy Biegaj z Żarkami z czasem 46,40 i 3 miejsce Tamara Kocur z Myszkowa z czasem 47,39. Wśród mężczyzn 1 miejsce Brzeziński Damian 39,21 2 miejsce Dorobisz Grzegorz z grupy biegowej Biegaj z Żarkami z czasem 41,04 i 3 miejsce Mateusz Całek z Poraja z czasem 41,33.

W Nordic Walking na 5 km wśród kobiet 1 miejsce zajęła Treścińska Justyna z czasem 34,11, 2 miejsce Gałązka Julia czas 34,33 3 miejsce Kolarska Agnieszka 35.00 minut. Wśród mężczyzn 1 miejsce zajął Łukasz Dors z czasem 30,55, 2 miejsce Grzegorz Dors czas 31,01 i 3 miejsce Zarębski Michał 31,11.

Po biegu dla uczestników oprócz gorącej herbaty i kawy czekał także pyszny Kapuśniak przygotowana przez Stowarzyszenie Jurajskie Amonity z Jaroszowa. Zaangażowany był również Żarecki Klub Seniora Barwy Jesieni.

Organizatorzy dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej już  cyklicznej stałej imprezy biegowej, począwszy od zawodników startujących, kibiców, poprzez tych którzy ufundowali  nagród. Podziękowania również dla osób, które dostarczyły pyszne ciasta i smaczny smalec domowej roboty i pieczywo.