środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Konkurs KRUS

Strona główna » Aktualności » Konkurs KRUS

wielkość tekstu:A | A | A

Weź udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" Zapamiętaj! Termin zgłoszenia do konkursu organizowanego przez KRUS  upływa 31 marca! Laureaci Konkursu otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w  ubiegłym  roku  zwycięzca  został  uhonorowany  ciągnikiem  o  mocy  55  KM, ufundowanym przez prezesa KRUS.
Konkurs KRUSU promuje zasady ochrony  zdrowia  i  życia  w  gospodarstwie rolnym,   by   zmniejszyć   liczbę wypadków   i   chorób   zawodowych   rolników.
Udział w Konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa  rolne,  osoby  pełnoletnie  prowadzące  produkcyjną  działalność  rolniczą i ubezpieczone w KRUS.
Konkurs przebiega w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Zgodnie  z  regulaminem  Konkursu,  Komisje  Konkursowe,  w  skład  których  wchodzą przedstawiciele   instytucji   zajmujących   się   rolnictwem   dokonują   w   każdym gospodarstwie profesjonalnego audytu!
Fachowcy sprawdzą gospodarstwo pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy, ocenią stosowanie  i  jakość  środków  ochrony  osobistej;  rozwiązania  techniczne i  organizacyjne  stosowane  w  gospodarstwie  w  celu  ograniczenia  ryzyka  wypadku i   zwiększenia   bezpieczeństwa   pracy.   Oceniana   jest   także   organizacja   miejsc wypoczynku i zabawy dzieci oraz dbałość i poszanowanie dla naturalnego środowiska. Wskażą co trzeba zmienić by żyło się w nim lepiej!
Nagrody w etapie regionalnym wojewódzkim i centralnym.
Laureat etapu wojewódzkiego reprezentuje swój region w centralnym, ogólnopolskim
finale.  Uroczystość  wręczenia  nagród  odbywa  się podczas  największej rolniczej wystawy  plenerowej  w  Europie,  jaką  jest  Międzynarodowa  Wystawa  Rolnicza AgroShow 2017 organizowana w Bednarach.
31 MARCA UPŁYWA TERMIN ZGŁASZANIA UDZIAŁU W KONKURSIE
Regulamin na stronie KRUS: www.krus.gov.pl

 

czytano: 3095 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-02-26 09:38:23

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10