Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Spotkanie z Barbarą Gawryluk, autorką książek dla dzieci

Spotkanie z Barbarą Gawryluk, autorką książek dla dzieci

W Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach odbyło się spotkanie z Barbarą Gawryluk, autorką książek dla dzieci, dziennikarką i tłumaczką. Pisarka ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1992 roku pracuje w radiu Kraków jako dziennikarz, gdzie jest odpowiedzialna za różne programy literackie oraz prowadzi autorską audycję „Alfabet” skierowaną do dzieci i młodzieży. Wyróżniona została przez dziecięce jury za książkę "Dżok. Legenda o psiej wierności" w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007. Laureatka za rok 2009 Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz  w 2010 roku nagrody „Książka roku” polskiej sekcji IBBY za upowszechnienie czytelnictwa za audycję „Książka na szóstkę”.
W pierwszej części autorka barwnie opowiadała o swoich książkach, a przede wszystkim o zwierzęcych bohaterach - psach. Pisarka interesuje się  psimi historiami i na ich podstawie pisze książki. Najbardziej znane to te o Dżoku, który przez dwa lata czekał na swojego zmarłego właściciela na krakowskim skrzyżowaniu oraz o Balticu, który przez cztery dni płynął Wisłą na krze, aż uratowali go płynący po Bałtyku marynarze.  
Uczniowie mieli możliwość zadania pytań autorce, a na zakończenie poprosili o auografy. Wcześniej do biblioteki szkolnej zakupiono książki Barbary Gawryluk, które uczniowie mogli przeczytać w domu lub na lekcji w ramach  wspólnego czytania na głos. Byli więc do spotkania dobrze przygotowani i aktywnie w nim uczestniczyli.

 

28

LUT

2018

1430

razy

czytano