środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Maciejówka w nowej odsłonie.

Strona główna » Aktualności » Maciejówka w nowej odsłonie.

wielkość tekstu:A | A | A

Iza oraz Jan Szewczykowie oraz ich syn Maciej dopięli swego i Maciejówka działa w nowym budynku przy ul. Jurajskiej 70 w Ostrowie. Maciejówka to nie tylko pierogarnia, ale i miejsce organizowania twórczych warsztatów. W dniu 8 marca gospodarze oficjalnie otwarli nowy obiekt. Przecięto wstęgę i ksiądz proboszcz Roman Cer dokonał poświęcenia. Gospodyni Iza Szewczyk pokazała sale do pracy i konsumpcji. – Teraz mamy możliwość przyjmowania grup autokarowych – informuje Iza Szewczyk.
W pierogarni jest dostępnych 10 rodzajów pierogów, w zależności od sezonu. W nowym lokalu została też rozszerzona karta dań obiadowych.
- Prowadzimy warsztaty indywidualne i grupowe. Szczególnie dużą popularnością cieszą się warsztaty lepienia pierogów, malowania obrazów wełną, mydełkowe i puszczanie baniek, a także wyprawy do lasu w ramach Questu - dodaje I. Szewczyk.

Info praktyczne:

Maciejówka, ul. Jurajska 70, Ostrów k/Żarek, tel. 609 989 464, dekoracje3@onet.eu, www.zagroda-maciejowka.pl
https://www.facebook.com/edukacyjnewarsztaty/
 

czytano: 604 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-03-13 11:38:08

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7