środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Inwestycje ruszają.

Strona główna » Aktualności » Inwestycje ruszają.

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj (14 marca) zostały podpisane dwie umowy. Remont w dawnej szkole w Wysokiej Lelowskiej rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Natomiast prace na tzw. Osiedlu Sportowców ruszą w kwietniu od budowy odwodnienia.

W dniu 14 marca została podpisana umowa na przebudowę dróg w ciągu ulicy K. Deyny, J. Kukuczki, B. Malinowskiego oraz K. Górskiego oraz W. Komara, K. Skolimowskiej, J. Kusocińskiego w Żarkach wraz z odwodnieniem. Umowę podpisali Marcin Sosnecki w imieniu firmy P.H.U.B. MARMADEX  z Myszkowa oraz burmistrz Żarek.
- Koszt zadania wynosi  1 387 220,52 zł. Prace mają trwać do września tego roku – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Tego samego dnia burmistrz podpisał jeszcze jedną umowę na przebudowę  wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku po dawnej szkole podstawowej na socjalne lokale mieszkalne w miejscowości Wysoka Lelowska. Na dokumencie podpisał się Wojciech Dybiński w imieniu firmy WOJTEX, która została wyłoniona w przetargu. – Koszt tego zadania to 1 179 893,46 zł  – informuje burmistrz Klemens Podlejski. – Zadanie potrwa do 30  listopada. Wykonawca jest zainteresowany, jak najszybszym rozpoczęciem prac.

 

czytano: 654 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-03-14 14:56:43

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7