piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

ZAŁÓŻ WINNICĘ PRZYDOMOWĄ

Strona główna » Aktualności » ZAŁÓŻ WINNICĘ PRZYDOMOWĄ

wielkość tekstu:A | A | A

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Jan Kieras promuje zakładanie winnic przydomowych poprzez bezpłatne rozdawanie 50-u sztuk sadzonek winorośli odmiany bezpestkowej deserowo- rodzynkowej oraz odmian typowo winnych z przeznaczeniem na produkcję soków, biowina białego, bursztynowego, złotego, czerwonego oraz prawdziwych rodzynek bez konserwantów.
Aby otrzymać sadzonki trzeba spełnić łącznie następujące warunki:
- musisz przeznaczyć pod winnicę około 200 m² użytku rolnego zagospodarowanego
- działka musi mieć wystawę południową, dopuszczalna jest również wystawa południowo- zachodnia lub południowo- wschodnia
-  teren nie może być podmokły
- jesteś mieszkańcem Powiatu Myszkowskiego
Przez najbliższe 3 lata będziesz bezpłatnie „prowadzony za rękę” w zakresie prawidłowego sadzenia winorośli, pielęgnacji ziemi wzdłuż rzędów winorośli, wyprowadzenia dwóch latorośli w pierwszym i drugim roku uprawy,  wyprowadzenia łozy owoconośnej, wykonanie rusztowania oraz wyprodukowania soku, pierwszego biowina i rodzynek z odmiany bezpestkowej na potrzeby własne.
Zacznijmy zmieniać nasze złe nawyki i delektujmy się lampką biowina z własnej winnicy.     

Tel. kontaktowy: 731-510-606 lub do Biura Rady Powiatu w Myszkowie w każdy piątek  w godz. 11-12, Tel: 34 315-91-18

 Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Jan Kieras

 

czytano: 350 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-04-16 14:15:37

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13