poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Emilia, Julinan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

VI Turniej Tenisa Stołowego

Strona główna » Aktualności » VI Turniej Tenisa Stołowego

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 12.04.2018r. w Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie odbył się VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza MiG Żarki- Klemensa Podlejskiego. W zawodach wzięło udział 12 zawodników – po czterech przedstawicieli z gminnych podstawówek. Uczniowie klas IV– VII rywalizowali ze sobą w konkurencji indywidualnej i drużynowej.
Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników przez ich opiekunów. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair – play, co bardzo cieszyło organizatorów turnieju.
W klasyfikacji drużynowej wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce –  SP Przybynów – 22 punktów
II miejsce –  SP Zawada – 18 punktów
III miejsce –  SP Jaworznik – 9 punkty

Szczególnymi umiejętnościami w konkurencji indywidualnej popisali się Kamil Kapota (I miejsce) i Albert Czerwik (II miejsce) - uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybynowie, Szymon Zamora (III miejsce) i Dominik Konieczniak (IV miejsce) - uczniowie Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Pozostali uczestnicy to: Barbara Zadroz, Jakub Juzoń (SP Przybynów), Daniel Grabowski, Antoni Banaś (SP Zawada), Natalia Kwiatkowska, Michał Garski, Klaudiusz Woś, Jakub Opasiński (SP Jaworznik).

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe złote medale oraz dyplomy, natomiast zwycięska drużyna zdobyła puchar. Następnie odbyło się wręczonie nagród, którego dokonali butmistrz Klemens Podlejski oraz radny powiatu myszkowskiego Jakub Grabowski, dyrektor SP w Przybynowie Edyta Brodzik. Za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Todynek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy znakomitych umiejętności i życzymy dalszych sukcesów na polu sportowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czytano: 639 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-05-04 08:41:45

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6