Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

3 Maja w Żarkach.

W dniu 3 maja 2018 r. w Żarkach obchodzone było Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Lira z Żarek w kościele parafialny. Tutaj też odprawiono uroczystą mszę świętą, po której przy akompaniamencie Orkiestry OSP z Żarek wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik błogosławionego  ks. L. Gietyngiera, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Klemens Podlejski i radna Sejmiku Wojewódzkiego Krystyna Jasińska, ksiądz Michał Zimny odmówił modlitwę a delegacje złożyły wiązanki.

W uroczystości włączyli się bardzo aktywnie harcerze z Żarek, rozdając biało-czerwone kotyliony wszystkich uczestnikom uroczystości. Z każdej szkoły w Gminie Żarki i z każdej jednostki OSP z Gminy Żarki na obchody przyjechały delegacje ze sztandarami i kwiatami. Wiązanki złożyli również przedstawiciele samorządu z panem burmistrzem na czele, Związek Kombatantów, Akcja Katolicka i delegacja PiS.
 
Po południu w Domu Kultury w Żarkach zaprezentował się zespół Ostrówiolinki z Ostrowa. Po ich występie na scenie królowały piosenki z polskich filmów przedwojennych w spektaklu muzycznym w stylu retro „MĘŻCZYŹNI, PROSZĘ PANIĄ…” przygotowanym przez Teatr Vis a Vis z Krakowa.
    
Organizatorami uroczystości 3 Maja były: Dom Kultury Żarki, UMiG Żarki, Parafia Żarki, OSP z całej Gminy Żarki. Nad bezpieczeństwem uczestników pochodu czuwali druhowie z OSP Gminy Żarki i Policjanci z Komendy Powiatowej w Myszkowie.

 

14

MAJ

2018

1015

razy

czytano