piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Liga Młodych Talentów.

Strona główna » Aktualności » Liga Młodych Talentów.

wielkość tekstu:A | A | A

Na stadionie LKS Zieloni Żarki odbyła się pierwsza kolejka Ligi Młodych Talentów. Rozgrywki organizowane przez klub są adresowane dla najmłodszych zawodników. Chłopcy urodzeni w latach 2010/11 mieli okazję zmierzyć się na 3 boiskach z zespołami, które wyraziły chęć udziału w turnieju. Były to: Raków Częstochowa, FA Jurajska, UKS FA Zawiercie oraz FA UKS Myszków. Rywalizowano w dniu 8 kwietnia.

- Ideą tego turnieju jest stworzenie rozgrywek w których to dzieci bez zbędnej presji i parcia na wynik będą mogły po prostu pograć, sprawdzić się na tle rówieśników z innych klubów. Związki Piłkarskie nie mają w tych kategoriach wiekowych za wiele do zaoferowania stąd pomysł aby stworzyć własną ligę na własnych zasadach. Nie chcemy tłumu krzyczących rodziców czy trenerów wywierających presję na dzieciach. W tym wieku liczy się tylko zabawa i chęć podnoszenia własnych umiejętności. Jestem bardzo podbudowany tym jak wyglądała pierwsza kolejka. Mam nadzieję, że tego typu rozgrywki zapiszą się już na stałe w naszym kalendarzu i co pół roku będą gromadzić co raz to większą liczbę chętnych. Z mojej strony chciałem jeszcze podziękować za pomoc rodzicom naszych zawodników oraz mojemu Zarządowi, który praktycznie w całości zorganizował to przedsięwzięcie - mówi Mateusz Gawroński, prezes LKS Zieloni Żarki.

W niedzielę 29 kwietnia  miała miejsce ostatnia kolejka kwietniowej edycji Ligi Młodych Talentów. Turniej odbywał się na obiektach klubu LKS Zieloni Żarki i był adresowany dla dzieci urodzonych w latach 2010/11. Udział w nim wzięły zespoły: Raków Częstochowa, FA Jurajska, UKS FA Zawiercie, FA UKS Myszków oraz dwa zespoły klubu LKS Zieloni Żarki. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz piłkę. Na zakończenie wśród zespołów biorących udział rozlosowano bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 500 zł, który wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

 

czytano: 306 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-05-21 10:46:07

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5