Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Liga Młodych Talentów.

Liga Młodych Talentów.

Na stadionie LKS Zieloni Żarki odbyła się pierwsza kolejka Ligi Młodych Talentów. Rozgrywki organizowane przez klub są adresowane dla najmłodszych zawodników. Chłopcy urodzeni w latach 2010/11 mieli okazję zmierzyć się na 3 boiskach z zespołami, które wyraziły chęć udziału w turnieju. Były to: Raków Częstochowa, FA Jurajska, UKS FA Zawiercie oraz FA UKS Myszków. Rywalizowano w dniu 8 kwietnia.

- Ideą tego turnieju jest stworzenie rozgrywek w których to dzieci bez zbędnej presji i parcia na wynik będą mogły po prostu pograć, sprawdzić się na tle rówieśników z innych klubów. Związki Piłkarskie nie mają w tych kategoriach wiekowych za wiele do zaoferowania stąd pomysł aby stworzyć własną ligę na własnych zasadach. Nie chcemy tłumu krzyczących rodziców czy trenerów wywierających presję na dzieciach. W tym wieku liczy się tylko zabawa i chęć podnoszenia własnych umiejętności. Jestem bardzo podbudowany tym jak wyglądała pierwsza kolejka. Mam nadzieję, że tego typu rozgrywki zapiszą się już na stałe w naszym kalendarzu i co pół roku będą gromadzić co raz to większą liczbę chętnych. Z mojej strony chciałem jeszcze podziękować za pomoc rodzicom naszych zawodników oraz mojemu Zarządowi, który praktycznie w całości zorganizował to przedsięwzięcie - mówi Mateusz Gawroński, prezes LKS Zieloni Żarki.

W niedzielę 29 kwietnia  miała miejsce ostatnia kolejka kwietniowej edycji Ligi Młodych Talentów. Turniej odbywał się na obiektach klubu LKS Zieloni Żarki i był adresowany dla dzieci urodzonych w latach 2010/11. Udział w nim wzięły zespoły: Raków Częstochowa, FA Jurajska, UKS FA Zawiercie, FA UKS Myszków oraz dwa zespoły klubu LKS Zieloni Żarki. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz piłkę. Na zakończenie wśród zespołów biorących udział rozlosowano bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 500 zł, który wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

 

21

MAJ

2018

651

razy

czytano