poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wybrany wykonawca. Topolowa.

Strona główna » Aktualności » Wybrany wykonawca. Topolowa.

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj (1.06.2018) został wybrany wykonawca gruntownego remontu budynków przy ul. Topolowej oraz zmiany przestrzeni wokół. Zadanie wykona RAK INVEST Marta Rak z Myszkowa za kwotę  2 771 156,58 zł, do końca listopada 2018 r.

- Odnowa Topolowa! Rewitalizacja przestrzeni miejskiej przy ul. Topolowej w Żarkach to zadanie konieczne do wykonania i właśnie jesteśmy na ostatniej prostej, aby go rozpocząć – informuje burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach Klemens Podlejski. – Mamy unijne dofinansowanie, mamy wyłonionego wykonawcę, w najbliższych dniach podpiszemy umowę i ruszą prace.

Przy ul. Topolowej znajdują się komunalne i socjalne budynki mieszkalne. Projekt zakłada modernizację tych budynków: wymieniony zostanie dach, stolarka okienna i drzwiowa, instalacje zewnętrzne, będą ocieplone ściany. Teren wokół zostanie zagospodarowany poprzez: zieleń,  plac zabaw, boisko, powstanie również miejsca spotkań i rekreacji. – Ponadto mieszkańcy zyskają nowe, estetyczne strefy wejściowe do swoich domów, oświetlenie, monitoring – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski,

W 2016 r. został przygotowany program rewitalizacji. W kwietniu 2017 r.  złożono wniosek o dofinansowanie inwestycji do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, priorytet: 10.3.2 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych. W grudniu 2017r. ukazała się lista rankingowa projektów zatwierdzonych do dofinansowania. Gmina Żarki znalazła się na pierwszym miejscu. Wydatki kwalifikowane wynoszą: 1 809 494,52, dofinansowania: 1 010 783,64 zł.

Rewitalizacja miejsca łączy się ściśle z realizowanym przez gminę Żarki projektem aktywizującym społeczność „Nasza szansa! Aktywizacja zawodowa, społeczna, edukacyjna i kulturalna społeczności lokalnej w Gminie Żarki” w całości finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Wynik przetargu: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4661

czytano: 483 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-06-01 13:50:38

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5