Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dotacja na termo budynków.

Dotacja na termo budynków.

Gmina Żarki uzyskała dofinansowanie na termomodernizację trzech budynków mieszkalnych w Żarkach przy ul. Leśniowskiej 61, ul. Berka Joselewicza 11, w Przybynowie przy ul. Szkolnej 4.Wartość dofinasowania unijnego wynosi 456 813,41 zł – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. - W ramach projektu zostaną wykonane roboty budowlane w zakresie naprawy murów, docieplenia ścian, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej,  prac odtworzeniowych (nowe orynnowanie, obróbki blacharskie), modernizacji źródeł ciepła oraz instalacji c.o., wymiany wewnętrznych instalacji elektrycznych i odgromowych, instalacji wodno- kanalizacyjnych.

Gmina Żarki w konkursie wystartowała w ub. roku. Złożyła wniosek do programu, którego jednym z celów jest: poprawa efektywności energetycznej w sektorze komunalnych  zasobów  mieszkaniowych Gminy Żarki, a w konsekwencji zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery i redukcji zużycia energii.

- To bardzo dobra wiadomość, każde zadanie związane ze zmianą ogrzewania i termomodernizacją, czy to publiczne, czy prywatne, wpływa na poprawę jakości powietrza – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

          

Projekt pn. „Termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Gminie Żarki ” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2014-2020.

 

05

CZE

2018

989

razy

czytano