piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dotacja na termo budynków.

Strona główna » Aktualności » Dotacja na termo budynków.

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki uzyskała dofinansowanie na termomodernizację trzech budynków mieszkalnych w Żarkach przy ul. Leśniowskiej 61, ul. Berka Joselewicza 11, w Przybynowie przy ul. Szkolnej 4.Wartość dofinasowania unijnego wynosi 456 813,41 zł – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. - W ramach projektu zostaną wykonane roboty budowlane w zakresie naprawy murów, docieplenia ścian, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej,  prac odtworzeniowych (nowe orynnowanie, obróbki blacharskie), modernizacji źródeł ciepła oraz instalacji c.o., wymiany wewnętrznych instalacji elektrycznych i odgromowych, instalacji wodno- kanalizacyjnych.

Gmina Żarki w konkursie wystartowała w ub. roku. Złożyła wniosek do programu, którego jednym z celów jest: poprawa efektywności energetycznej w sektorze komunalnych  zasobów  mieszkaniowych Gminy Żarki, a w konsekwencji zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery i redukcji zużycia energii.

- To bardzo dobra wiadomość, każde zadanie związane ze zmianą ogrzewania i termomodernizacją, czy to publiczne, czy prywatne, wpływa na poprawę jakości powietrza – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

          

Projekt pn. „Termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Gminie Żarki ” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2014-2020.

 

czytano: 512 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-06-05 08:59:20

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12