Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dotacje na place zabaw.

Dotacje na place zabaw.

Łącznie 60 tys. zł otrzyma Gmina Żarki na budowę trzech nowych placów zabaw w sołectwach: Czatachowa, Kotowice i Wysoka Lelowska. Zarząd Województwa Śląskiego właśnie rozstrzygnął Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych. Urządzenia zabawowe zostaną zamontowane w tym roku. - Gmina Żarki złożyła trzy wnioski i na trzy otrzymała dofinasowanie – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – O pomoc finansową mogły się ubiegać sołectwa za pośrednictwem gmin.

Plac zabaw w Czatachowie powstanie przy świetlicy, koszt 35 260,14 zł. W Kotowicach urządzenia zabawowe będą zamontowane nieopodal boiska za sumę 32 040,00 zł. Natomiast w Wysokiej Lelowskiej przestrzeń zabaw zostanie stworzona przy świetlicy i planuje się na nią wydać 35 260,14 zł. - Każdy z trzech wymieniony zabaw zostanie dofinasowany kwotą 20 tys. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Pozostałe kwoty są dokładane z budżetu Gminy Żarki – wyjaśnia burmistrz.

W budżecie województwa zarezerwowano wsparcie przedsięwzięć inicjatyw lokalnych ok. 4,8 mln zł. Na liście do wsparcia znalazły się 343 projekty, łącznie złożono 412 wniosków.

06

CZE

2018

998

razy

czytano