Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dotacje na place zabaw.

Dotacje na place zabaw.

Łącznie 60 tys. zł otrzyma Gmina Żarki na budowę trzech nowych placów zabaw w sołectwach: Czatachowa, Kotowice i Wysoka Lelowska. Zarząd Województwa Śląskiego właśnie rozstrzygnął Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych. Urządzenia zabawowe zostaną zamontowane w tym roku. - Gmina Żarki złożyła trzy wnioski i na trzy otrzymała dofinasowanie – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – O pomoc finansową mogły się ubiegać sołectwa za pośrednictwem gmin.

Plac zabaw w Czatachowie powstanie przy świetlicy, koszt 35 260,14 zł. W Kotowicach urządzenia zabawowe będą zamontowane nieopodal boiska za sumę 32 040,00 zł. Natomiast w Wysokiej Lelowskiej przestrzeń zabaw zostanie stworzona przy świetlicy i planuje się na nią wydać 35 260,14 zł. - Każdy z trzech wymieniony zabaw zostanie dofinasowany kwotą 20 tys. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Pozostałe kwoty są dokładane z budżetu Gminy Żarki – wyjaśnia burmistrz.

W budżecie województwa zarezerwowano wsparcie przedsięwzięć inicjatyw lokalnych ok. 4,8 mln zł. Na liście do wsparcia znalazły się 343 projekty, łącznie złożono 412 wniosków.

06

CZE

2018

906

razy

czytano