Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Strefy aktywności, zabawy, relaksu.

Strefy aktywności, zabawy, relaksu.

Gmina Żarki pozyskała 150 tys. zł na Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Będą to miejsca do zabawy i relaksu przy Szkole Podstawowej w Żarkach, przy ul. Steinekellera i przy Szkole Podstawowej w Zawadzie. Dzisiaj (6.06.) ukazały się wyniki naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.

- Wniosek złożyliśmy do ministerialnego programu – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Każda z planowanych lokalizacji będzie obejmowała: plac zabaw, siłownię zewnętrzną i strefę relaksu. Wartość trzech zadań wynosi  339 510,00 zł, dotacja to 150 tys. zł, a kwota 189 510,00 zł jest z budżetu gminy. Nowe atrakcyjne miejsca do wspólnego spędzania czasu powstaną w tym roku.

Jak czytamy na ministerialnej stronie w 2018 roku w całej Polsce powstanie 1 530 stref sportowo-rekreacyjnych. Wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.

Więcej: https://www.msit.gov.pl/pl/aktualnosci/7806,Program-OSA-edycja-2018-rozstrzygniety.html


Źródło dla grafiki https://www.msit.gov.pl/pl/infrastruktura/aktualnosci/7518,Otwarte-Strefy-Aktywnosci-OSA-minimalny-zakres-rzeczowy.html

 

06

CZE

2018

1076

razy

czytano