piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Polna i Cicha w Jaworzniku. Ulice do remontu.

Strona główna » Aktualności » Polna i Cicha w Jaworzniku. Ulice do remontu.

wielkość tekstu:A | A | A

Ulice Polna i Cicha w Jaworzniku zostaną w tym roku wyremontowane za kwotę 347 945,84zł. Dzisiaj (11.06.) został rozstrzygnięty przetarg i wybrano wykonawcę robót drogowych - P.R.D.M. MYSZKÓW Sp. z o.o.
- W przetargu wystartowało pięć firm – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – W kwietniu na remont drogi otrzymaliśmy promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych od wojewody śląskiego. Teraz przystępujemy do realizacji zadania. Wysokość dotacji wynosi 278 356,00 zł i jest to nie więcej niż 80 proc. wartości zadania. Z budżetu Gminy Żarki dokładamy 20 proc. - 69 589,84 zł.

Umowa zostanie podpisana w czerwcu. Następnie przekazanie placu budowy i realizacja zadania do końca sierpnia.

Rozstrzygnięcie przetargu: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/4669

 

czytano: 406 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-06-11 14:31:43

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9