poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kupiecki Sąsiek już za nami

Strona główna » Aktualności » Kupiecki Sąsiek już za nami

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 2 czerwca otwarte zostały, po raz drugi w tym roku, wrota Kupieckiego Sąsieku na Targowisku Miejskim w Żarkach.  W tradycyjnej stodole można było obejrzeć i zakupić lokalne rękodzieło min. wspaniałą biżuterię, haftowane serwetki, wspaniałe obrazy olejne, dekoracyjne figurki szklane, ceramikę i wiele innych ręcznie wykonywanych cudeniek. Oczywiście było też coś na ząb: tatarczuch, chleb na zakwasie, smalec, miód wielokwiatowy z tegorocznych zbiorów, drożdżówka i chleby orkiszowe rożnego rodzaju. W Sąsieku nie zabrakło naszych nowych atrakcji turystycznych:  Pracowni EtnoJura z figurkami z wikliny, Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Wspaniałą atrakcja dla dzieci były warsztaty rękodzielnicze „Zwierzątka z sianka” przygotowane przez animatorów z EtnoJury w Żarkach. Zakupu w Sąsieku i na Targowisku umilała Kapela ANI-ANI. Kolejny Kupiecki Sąsiek już 11 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

Naszymi wystawcami byli:
Izabela, Janusz i Maciek  Szewczyk z Ostrowa, Zagroda Edukacyjna „Maciejówka”w Ostrowie

Właściciele agrogospodarstwa Maciejówka w Ostrowie na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych trudnią się wypiekiem prawdziwego wiejskiego chleba na zakwasie, robieniem smalcu, żurku i pierogów różnego rodzaju.

Jadwiga Plesińska z Żarek
Piecze najlepszy tatarczuch w województwie śląskim.
Chleb Tatarczuch wypiekany przez Jadwigę Plesińską z Żarek zdobył III nagrodę w organizowanym po raz pierwszy Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Produkt Lokalny Mój Rynek - Mój Produkt 2015.

Paweł Zamorski z Żarek
Do stodoły przywiózł miody z własnej pasieki.

Maria Rał z Żarek
Właścicielka sklepu Niezapominajka w Żarkach. Do sąsieku przywiozła ręcznie wykonane koronki, biżuterię i przedmioty ozdobione metodą decoupage.

Ryszard Halabowski z Jaroszowa
Do stodoły przywiózł przepyszne i zdrowe wypieki z mąki orkiszowej.

Witold Rataj z Myszkowa
Artysta, który zaprezentował szkło, ceramikę, aniołki, obrazki na szkle, miseczki z ceramiki, witraże.

Wiesława Gryzik z Żarek  
Pani Wiesława uwielbia malować szczególnie portrety, konie, pejzaże. Do stodoły przywiozła swoje obrazy.
Maria Bulska z Choronia
Trudni się wykonywaniem dekoracyjnych ozdób metodą origami. W stodole można było kupić koszyczki, łabędzie, pawie, kurki i kwiatowe kule, wszystko misternie złożone z papieru.

Kapela Ani Ani z Żarek

Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki.

 

czytano: 244 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-06-11 15:33:54

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6