Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kupiecki Sąsiek już za nami

Kupiecki Sąsiek już za nami

W dniu 2 czerwca otwarte zostały, po raz drugi w tym roku, wrota Kupieckiego Sąsieku na Targowisku Miejskim w Żarkach.  W tradycyjnej stodole można było obejrzeć i zakupić lokalne rękodzieło min. wspaniałą biżuterię, haftowane serwetki, wspaniałe obrazy olejne, dekoracyjne figurki szklane, ceramikę i wiele innych ręcznie wykonywanych cudeniek. Oczywiście było też coś na ząb: tatarczuch, chleb na zakwasie, smalec, miód wielokwiatowy z tegorocznych zbiorów, drożdżówka i chleby orkiszowe rożnego rodzaju. W Sąsieku nie zabrakło naszych nowych atrakcji turystycznych:  Pracowni EtnoJura z figurkami z wikliny, Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Wspaniałą atrakcja dla dzieci były warsztaty rękodzielnicze „Zwierzątka z sianka” przygotowane przez animatorów z EtnoJury w Żarkach. Zakupu w Sąsieku i na Targowisku umilała Kapela ANI-ANI. Kolejny Kupiecki Sąsiek już 11 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

Naszymi wystawcami byli:
Izabela, Janusz i Maciek  Szewczyk z Ostrowa, Zagroda Edukacyjna „Maciejówka”w Ostrowie

Właściciele agrogospodarstwa Maciejówka w Ostrowie na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych trudnią się wypiekiem prawdziwego wiejskiego chleba na zakwasie, robieniem smalcu, żurku i pierogów różnego rodzaju.

Jadwiga Plesińska z Żarek
Piecze najlepszy tatarczuch w województwie śląskim.
Chleb Tatarczuch wypiekany przez Jadwigę Plesińską z Żarek zdobył III nagrodę w organizowanym po raz pierwszy Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Produkt Lokalny Mój Rynek - Mój Produkt 2015.

Paweł Zamorski z Żarek
Do stodoły przywiózł miody z własnej pasieki.

Maria Rał z Żarek
Właścicielka sklepu Niezapominajka w Żarkach. Do sąsieku przywiozła ręcznie wykonane koronki, biżuterię i przedmioty ozdobione metodą decoupage.

Ryszard Halabowski z Jaroszowa
Do stodoły przywiózł przepyszne i zdrowe wypieki z mąki orkiszowej.

Witold Rataj z Myszkowa
Artysta, który zaprezentował szkło, ceramikę, aniołki, obrazki na szkle, miseczki z ceramiki, witraże.

Wiesława Gryzik z Żarek  
Pani Wiesława uwielbia malować szczególnie portrety, konie, pejzaże. Do stodoły przywiozła swoje obrazy.
Maria Bulska z Choronia
Trudni się wykonywaniem dekoracyjnych ozdób metodą origami. W stodole można było kupić koszyczki, łabędzie, pawie, kurki i kwiatowe kule, wszystko misternie złożone z papieru.

Kapela Ani Ani z Żarek

Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki.

 

11

CZE

2018

834

razy

czytano