Kupiecki Sąsiek już za nami
W dniu 2 czerwca otwarte zostały, po raz drugi w tym roku, wrota Kupieckiego Sąsieku na Targowisku Miejskim w Żarkach. W tradycyjnej stodole można było obejrzeć i zakupić lokalne rękodzieło min. wspaniałą biżuterię, haftowane serwetki, wspaniałe obrazy olejne, dekoracyjne figurki szklane, ceramikę i wiele innych ręcznie wykonywanych cudeniek. Oczywiście było też coś na ząb: tatarczuch, chleb na zakwasie, smalec, miód wielokwiatowy z tegorocznych zbiorów, drożdżówka i chleby orkiszowe rożnego rodzaju. W Sąsieku nie zabrakło naszych nowych atrakcji turystycznych: Pracowni EtnoJura z figurkami z wikliny, Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Wspaniałą atrakcja dla dzieci były warsztaty rękodzielnicze „Zwierzątka z sianka” przygotowane przez animatorów z EtnoJury w Żarkach. Zakupu w Sąsieku i na Targowisku umilała Kapela ANI-ANI. Kolejny Kupiecki Sąsiek już 11 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.
Naszymi wystawcami byli:
Izabela, Janusz i Maciek Szewczyk z Ostrowa, Zagroda Edukacyjna „Maciejówka”w Ostrowie
Właściciele agrogospodarstwa Maciejówka w Ostrowie na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych trudnią się wypiekiem prawdziwego wiejskiego chleba na zakwasie, robieniem smalcu, żurku i pierogów różnego rodzaju.
Jadwiga Plesińska z Żarek
Piecze najlepszy tatarczuch w województwie śląskim.
Chleb Tatarczuch wypiekany przez Jadwigę Plesińską z Żarek zdobył III nagrodę w organizowanym po raz pierwszy Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Produkt Lokalny Mój Rynek - Mój Produkt 2015.
Paweł Zamorski z Żarek
Do stodoły przywiózł miody z własnej pasieki.
Maria Rał z Żarek
Właścicielka sklepu Niezapominajka w Żarkach. Do sąsieku przywiozła ręcznie wykonane koronki, biżuterię i przedmioty ozdobione metodą decoupage.
Ryszard Halabowski z Jaroszowa
Do stodoły przywiózł przepyszne i zdrowe wypieki z mąki orkiszowej.
Witold Rataj z Myszkowa
Artysta, który zaprezentował szkło, ceramikę, aniołki, obrazki na szkle, miseczki z ceramiki, witraże.
Wiesława Gryzik z Żarek
Pani Wiesława uwielbia malować szczególnie portrety, konie, pejzaże. Do stodoły przywiozła swoje obrazy.
Maria Bulska z Choronia
Trudni się wykonywaniem dekoracyjnych ozdób metodą origami. W stodole można było kupić koszyczki, łabędzie, pawie, kurki i kwiatowe kule, wszystko misternie złożone z papieru.
Kapela Ani Ani z Żarek
Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki.
11
CZE
2018
763
razy
czytano