Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Drogi dla rowerzystów.

Drogi dla rowerzystów.

Gmina Żarki wraz z sąsiadami stawia na tworzenie kolejnych dróg dla rowerów. Burmistrz Żarek Klemens Podlejski podpisał wspólnie z burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem oraz wójtem Włodowic Adamem Szmukierem porozumienie o współpracy gmin w rozwijaniu sieci dróg, wpływających na rozwój turystyki w gminach.
- Kontynuujemy działania w zakresie dróg dla rowerzystów – informuje burmistrz Klemens Podlejski, który w dniu 14 czerwca w Sali Zamkowej Urzędu Miasta w Myszkowie zawarł porozumienie w zakresie budowy dróg rowerowych.  W pierwszym etapie zostanie przygotowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa budowy drogi dla połączenia gmin drogą biegnącą przez tereny atrakcyjne turystycznie oraz umożliwiającą dojazd do nieruchomości na tym terenie. Będzie to połączenie ul. Granicznej w Myszkowie z ul. Leśną i Dworską w Jaworzniku.
- Mamy bardzo dobre doświadczenie w zakresie współpracy z gminami Janów i Niegowa. Ścieżki asfaltowe wpłynęły na rozwój turystyki i są zostały bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców – mówi burmistrz Żarek. – Koniecznym jest łączenie gminy Żarki z kolejnymi sąsiadami.

Zdjęcie: http://www.miastomyszkow.pl/

 

15

CZE

2018

946

razy

czytano