czwartek, 17 października 2019 r.
imieniny obchodzą: Antoni, Ignacy
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Drogi dla rowerzystów.

Strona główna » Aktualności » Drogi dla rowerzystów.

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki wraz z sąsiadami stawia na tworzenie kolejnych dróg dla rowerów. Burmistrz Żarek Klemens Podlejski podpisał wspólnie z burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem oraz wójtem Włodowic Adamem Szmukierem porozumienie o współpracy gmin w rozwijaniu sieci dróg, wpływających na rozwój turystyki w gminach.
- Kontynuujemy działania w zakresie dróg dla rowerzystów – informuje burmistrz Klemens Podlejski, który w dniu 14 czerwca w Sali Zamkowej Urzędu Miasta w Myszkowie zawarł porozumienie w zakresie budowy dróg rowerowych.  W pierwszym etapie zostanie przygotowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa budowy drogi dla połączenia gmin drogą biegnącą przez tereny atrakcyjne turystycznie oraz umożliwiającą dojazd do nieruchomości na tym terenie. Będzie to połączenie ul. Granicznej w Myszkowie z ul. Leśną i Dworską w Jaworzniku.
- Mamy bardzo dobre doświadczenie w zakresie współpracy z gminami Janów i Niegowa. Ścieżki asfaltowe wpłynęły na rozwój turystyki i są zostały bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców – mówi burmistrz Żarek. – Koniecznym jest łączenie gminy Żarki z kolejnymi sąsiadami.

Zdjęcie: http://www.miastomyszkow.pl/

 

czytano: 473 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-06-15 19:33:38

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9