środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Balet na pokaz.

Strona główna » Aktualności » Balet na pokaz.

wielkość tekstu:A | A | A

Uroczyste pokazy końcoworoczne podopiecznych Ogniska Baletowego w Żarkach odbyły się w  Domu Kultury po raz szósty. W tym roku przygotowany został spektakl baletowy "Życie Bo". Podczas pierwszej części na scenie zaprezentowały się utalentowane dzieci z grup młodszych, które uczęszczają na zajęcia ogniska w Żarkach. Zatańczyły one tańce klasyczne, min. rosyjską polkę i trojaka. Młodsze trzy grupy przygotowała Larisa Policińska.

Druga część ''Życie Bo" to autorski projekt baletmistrza Łukasza Zasika. Do muzyki Boba Marleya, podopieczni ze starszych grup ogniska, zatańczyli i opowiedzieli historię o tolerancji i uczucia odtrącenia we współczesnym świecie. Występ bardzo utalentowanych tancerek i tancerzy ogromnie wzruszył licznie zgromadzoną publiczność.

Na scenie świetnie zaprezentowała się również, specjalnie zaproszona i przygotowana przez Łukasza Zasika, Dominika, której gorąco dziękujemy.

Występy naszych zdolnych podopiecznych zawsze nagradzane są gromkimi brawami i owacjami "na stojąco".

Już dzisiaj zapraszamy na zapisy do Ogniska Baletowego w Żarkach wszystkich chętnych w ostatnim tygodniu sierpnia i pierwszym tygodniu września. O terminach poinformujemy na stronach www.umigzarki.pl, www.zarki.naszgok.pl i w lokalnej prasie.

 

czytano: 3065 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-06-25 08:45:21

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8