Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

20 lat minęło. Grupa Aktywnych Pań.

20 lat minęło. Grupa Aktywnych Pań.

Niewiele stowarzyszeń, organizacji czy też grup osób o podobnych zainteresowaniach potrafi przetrwać na zaszdzie dobrowolności tyle lat, ile istnieje nieformalna Grupa Aktywnych Pań w Żarkach.
Grupa  zrzesza kobiety i mężczyzn, którym w codziennym życiu przyświeca maksyma, że "ruch to zdrowie" i świadomość, że tylko aktywne życie wśród życzliwych osób pomaga w osiąganiu radości i przyjemności.

Pierwsze zajęcia  odbyły się  5 marca 1998 roku. Uczestniczyło w nich 18 kobiet w różnym wieku, począwszy od 20 do 70 lat, z czasem dołączyli również panowie. Początkowo grupa  skupiała się na ćwiczeniach fizycznych, jednakże jej członkowie zaczęli również integrację na polu turystycznym. Co roku organizowane są wyjazdy w interesujace zakątki Polski. Razem spędzali czas w Pszczynie ,kopalni Guido, kopalni w Tarnowskich Górach, Krakowie, Opolu, ogrodach Kapijas. W tym roku grupa spotkała się w gospodarstwie agroturystycznym w Hucisku, co było okazją do podsumowania 20 lat działalności, wspólnej zabawy, wspomnień i wypracowania form działania na następne lata.

Na przestrzeni lat zmieniała sie grupa osób, jednak niektórzy w zajęciach uczestniczą od początku, czyli od 20 lat! Członkowie grupy dziękują wszystkim, bez których zajęcia nie mogłyby się odbywać, a w szczególności Pani Halinie, która od początku z wielkim zaangażowaniem prowadzi grupę, a także Dyrekcji Zespołu Szkół w Żarkach za pomoc i  wszystkim  sympatykom!

Członkowie zapraszają do uczestnictwa w zajęciach wszystkich, niezależnie od wieku, sprawności fizycznej,  którym na sercu leży zdrowy, aktywny tryb życia wśród życzliwych im osób. Każda środa, godz.18.00, ZS im. T. Kościuszki w Żarkach.

 

25

CZE

2018

811

razy

czytano