Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Turystycznie w Bieszczadach.

Turystycznie w Bieszczadach.

Dokładnie 33 osoby niepełnosprawne, część z opiekunami,  z towarzyszeniem pielęgniarki i pilota wycieczek wyjechało w ramach corocznej wycieczki dla osób niepełnosprawnych. Tym razem kierunek: Bieszczady.
- Pojechały osoby z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Nigdy same nie miałyby możliwości wyjazdu. Ważny jest dla nas brak społecznego wykluczenia, a wycieczki właśnie temu zapobiegają – mówi Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.
Wyjazd był możliwy dzięki zaangażowaniu środków z PEFRON oraz Banku Spółdzielczemu w Myszkowie Odział w Żarkach. Pomogli również indywidualni darczyńcy, aby wycieczka mogła dojść do skutku w dniach 26- 28 czerwca 2018 r. pod hasłem Poznajemy piękno Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Turyści z Gminy Żarki zwiedzili m.in. zamek oraz Skansen Wsi Podkarpackiej w Sanoku,  
tamę w Solinie i popłynęli w rejs po jeziorze. Przejechali Dużą Pętlą Bieszczadzką oraz "Bieszczadzką Ciuchcią", zachwycili się widokami na Połoninę Wetlińską. Zwiedzili Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz  Muzeum Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także odbudowaną piękną łemkowską cerkiewkę. Na zakończenie w Rymanowie – słynnym podkarpackim uzdrowisku posmakowali różnych wód mineralnych.

 

10

LIP

2018

846

razy

czytano