Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Wspólna praca.

Uroczystym podsumowaniem zakończono wspólną pracę polskich i niemieckich żołnierzy na Zabytkowym Cmentarzu Wojennym I wojny światowej w Kotowicach w dniu 12 lipca.
Ksiądz proboszcz Mirosław Wójcik zmówił modlitwę i poświecił kapliczkę. Polscy żołnierze na czele z porucznik Kingą Zając z 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz Andy Kusatz z Kompanii z Beelitz, a także burmistrz Klemens Podlejski złożyli kwiaty i zapali znicze.

- Z zainteresowanie przyjęliśmy propozycję od Fundacji Pamięć. W efekcie doszło tu po raz pierwszy do spotkania polskich i niemieckich żołnierzy – powiedział burmistrz Klemens Podlejski. - Serdecznie dziękuję za wspólną prace i wspólne bycie razem.

Żołnierze przez dwa tygodnie wspólnie pracowali czyścili, kosili, wstawiali nowe krzyże z żywicy epoksydowej. – Wsparliśmy te działania. Zapewniliśmy wodę, odbiór śmieci oraz sprzęt – informuje burmistrz. – W tym roku z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przy cmentarzu zamontowano nową tablicę informacyjną.a

13

LIP

2018

8168

razy

czytano