Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Umowa na place zabaw.

Umowa na place zabaw.

Łącznie 60 tys. zł otrzyma Gmina Żarki na budowę trzech nowych placów zabaw w sołectwach: Czatachowa, Kotowice i Wysoka Lelowska. W dniu 12 lipca wicemarszałek Stanisław Dąbrowa oraz burmistrz Żarek Klemens Podlejski podpisali stosowne umowy.

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie podpisano umowy z przedstawicielami gmin z terenu powiatu myszkowskiego na zadania wskazane w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych.

- Gmina Żarki złożyła trzy wnioski i na trzy otrzymała dofinansowanie – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – O pomoc finansową mogły się ubiegać sołectwa za pośrednictwem gmin.

- Nie proponowaliśmy, co powinno być zrealizowane, to swego rodzaju budżet obywatelski dla wsi, gdzie ich mieszkańcy wskazują, w jaki sposób chcą wykorzystać te środki – mówił wicemarszałek Stanisław Dąbrowa.

W gminie Żarki dzięki zaangażowaniu środków wojewódzkich i gminnych powstaną: plac zabaw w Czatachowie przy świetlicy, koszt 35 260,14 zł. W Kotowicach będą zamontowane urządzenia zabawowe nieopodal boiska za sumę 32 040,00 zł. Natomiast w Wysokiej Lelowskiej przestrzeń zabaw zostanie stworzona przy świetlicy i planuje się na nią wydać 35 260,14 zł.

- Każdy z trzech wymieniony zabaw zostanie dofinansowany kwotą 20 tys. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Pozostałe kwoty są dokładane z budżetu Gminy Żarki – wyjaśnia burmistrz.

W budżecie województwa zarezerwowano wsparcie przedsięwzięć inicjatyw lokalnych ok. 4,8 mln zł. Na liście do wsparcia znalazły się 343 projekty, łącznie złożono 412 wniosków.  Wśród wskazanych projektów z całego regionu znajdują się te związane z infrastrukturą, ale także zakupem mundurów galowych, instrumentów muzycznych dla zespołów, wyposażeniem świetlic czy budową wiat przystankowych.

Film z podpisania umów: https://www.youtube.com/watch?v=Cpef6aetWtY

Zdjęcie: www.slaskie.pl

13

LIP

2018

772

razy

czytano