piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Umowa na place zabaw.

Strona główna » Aktualności » Umowa na place zabaw.

wielkość tekstu:A | A | A

Łącznie 60 tys. zł otrzyma Gmina Żarki na budowę trzech nowych placów zabaw w sołectwach: Czatachowa, Kotowice i Wysoka Lelowska. W dniu 12 lipca wicemarszałek Stanisław Dąbrowa oraz burmistrz Żarek Klemens Podlejski podpisali stosowne umowy.

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie podpisano umowy z przedstawicielami gmin z terenu powiatu myszkowskiego na zadania wskazane w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych.

- Gmina Żarki złożyła trzy wnioski i na trzy otrzymała dofinansowanie – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – O pomoc finansową mogły się ubiegać sołectwa za pośrednictwem gmin.

- Nie proponowaliśmy, co powinno być zrealizowane, to swego rodzaju budżet obywatelski dla wsi, gdzie ich mieszkańcy wskazują, w jaki sposób chcą wykorzystać te środki – mówił wicemarszałek Stanisław Dąbrowa.

W gminie Żarki dzięki zaangażowaniu środków wojewódzkich i gminnych powstaną: plac zabaw w Czatachowie przy świetlicy, koszt 35 260,14 zł. W Kotowicach będą zamontowane urządzenia zabawowe nieopodal boiska za sumę 32 040,00 zł. Natomiast w Wysokiej Lelowskiej przestrzeń zabaw zostanie stworzona przy świetlicy i planuje się na nią wydać 35 260,14 zł.

- Każdy z trzech wymieniony zabaw zostanie dofinansowany kwotą 20 tys. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Pozostałe kwoty są dokładane z budżetu Gminy Żarki – wyjaśnia burmistrz.

W budżecie województwa zarezerwowano wsparcie przedsięwzięć inicjatyw lokalnych ok. 4,8 mln zł. Na liście do wsparcia znalazły się 343 projekty, łącznie złożono 412 wniosków.  Wśród wskazanych projektów z całego regionu znajdują się te związane z infrastrukturą, ale także zakupem mundurów galowych, instrumentów muzycznych dla zespołów, wyposażeniem świetlic czy budową wiat przystankowych.

Film z podpisania umów: https://www.youtube.com/watch?v=Cpef6aetWtY

Zdjęcie: www.slaskie.pl

czytano: 432 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-07-13 12:08:57

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11