piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dwie dotacje dla Gminy Żarki z Programu Działaj Lokalnie

Strona główna » Aktualności » Dwie dotacje dla Gminy Żarki z Programu Działaj Lokalnie

wielkość tekstu:A | A | A

Na terenie Gminy Żarki będą realizowane dwa projekty, które otrzymały wsparcie finansowe ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wdrażanego przez zawierciańskie Centrum Inicjatyw Lokalnych.
Pierwszy projekt „Pokażmy Jurajskie Ostańce – Karczmarka”, będzie realizowany przez Spółdzielnię Socjalną „Amonit Jura Sport Kultura”. Koordynatorzy postawili sobie za cel wykarczowanie terenu wokół zarośniętych skał jurajskich tak, aby stał się on atrakcją turystyczną Gminy Żarki. Planowane jest między innymi utworzenie pieszej trasy do zwiedzania pasma „Karczmarki”, zrobienie schodów w stromych miejscach i barierek zabezpieczających.

O realizację drugiego projektu „Zdrowi i bezpieczni” wnioskowali rodzice dzieci uczęszczających na treningi do Ludowego Klubu Sportowego „ZIELONI ŻARKI”. Pomysł zakłada edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa i prowadzenia odpowiedniej diety. W ramach przedsięwzięcia zostaną przeprowadzone spotkania młodych sportowców z policjantem, ratownikiem medycznym i dietetykiem.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w zajeździe Karczma u Stacha, wręczono symboliczne granty i podziękowania dla gmin, które wspierają realizację programu.

Przybyłych gości powitał Paweł Abucki - prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych: „Kolejny raz spotykamy się na gali, która akcentuje, że Wasz udział w Programie Działaj Lokalnie staje się faktem. Otrzymane granty, wykorzystanie społecznego kapitału oraz chęć działania składają się na możliwość zrealizowania wspaniałego projektu, w którym uczestniczyć będzie cała społeczność lokalna, a jego efekty będą długofalowe” – powiedział.

Informacji na temat realizowanych projektów należy szukać na stronach internetowych:https://cil.org.pl

 

czytano: 366 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-07-26 13:26:47

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8