Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Dwie dotacje dla Gminy Żarki z Programu Działaj Lokalnie

Dwie dotacje dla Gminy Żarki z Programu Działaj Lokalnie

Na terenie Gminy Żarki będą realizowane dwa projekty, które otrzymały wsparcie finansowe ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wdrażanego przez zawierciańskie Centrum Inicjatyw Lokalnych.
Pierwszy projekt „Pokażmy Jurajskie Ostańce – Karczmarka”, będzie realizowany przez Spółdzielnię Socjalną „Amonit Jura Sport Kultura”. Koordynatorzy postawili sobie za cel wykarczowanie terenu wokół zarośniętych skał jurajskich tak, aby stał się on atrakcją turystyczną Gminy Żarki. Planowane jest między innymi utworzenie pieszej trasy do zwiedzania pasma „Karczmarki”, zrobienie schodów w stromych miejscach i barierek zabezpieczających.

O realizację drugiego projektu „Zdrowi i bezpieczni” wnioskowali rodzice dzieci uczęszczających na treningi do Ludowego Klubu Sportowego „ZIELONI ŻARKI”. Pomysł zakłada edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa i prowadzenia odpowiedniej diety. W ramach przedsięwzięcia zostaną przeprowadzone spotkania młodych sportowców z policjantem, ratownikiem medycznym i dietetykiem.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w zajeździe Karczma u Stacha, wręczono symboliczne granty i podziękowania dla gmin, które wspierają realizację programu.

Przybyłych gości powitał Paweł Abucki - prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych: „Kolejny raz spotykamy się na gali, która akcentuje, że Wasz udział w Programie Działaj Lokalnie staje się faktem. Otrzymane granty, wykorzystanie społecznego kapitału oraz chęć działania składają się na możliwość zrealizowania wspaniałego projektu, w którym uczestniczyć będzie cała społeczność lokalna, a jego efekty będą długofalowe” – powiedział.

Informacji na temat realizowanych projektów należy szukać na stronach internetowych:https://cil.org.pl

 

26

LIP

2018

833

razy

czytano