wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Donata, Hermina
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Polna i Cicha w Jaworzniku. Po remoncie.

Strona główna » Aktualności » Polna i Cicha w Jaworzniku. Po remoncie.

wielkość tekstu:A | A | A

Zakończył się remont dwóch dróg w Jaworzniku. Ulice Polna i Cicha zyskały utwardzenie, nakładki asfaltowe i pobocza. Wartość zadań wynosi  347 945,84zł.

- Remont ulic był realizowany z udziałem środków z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wysokość dotacji wynosi 278 356,00 zł i jest to nie więcej niż 80 proc. wartości zadania. Z budżetu Gminy Żarki dołożyliśmy  20 proc. - 69 589,84 zł – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Zadnie wykonywała firma  - P.R.D.M. MYSZKÓW Sp. z o.o. Remont ulicy Cichej wykonano  na długości 1200 metrów, a ulicy Polnej na długości 200 metrów.

czytano: 526 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-07-26 13:42:44

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7