poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Emilia, Julinan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dobra współpraca.

Strona główna » Aktualności » Dobra współpraca.

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj (26.07.) na ręce burmistrza Żarek Klemnsa Podlejskiego zostało złożone podziękowanie za współpracę i wspieranie inicjatyw społecznych.  Podziękowanie zostało wręczone na sesji Rady Miejskiej w Żarkach przez Artura Szmaciarskiego, kierownika Ośrodka Wsparcie Ekonomii Społecznej w Częstochowie.

– Dziękuję za budowanie dobrego klimatu dla ekonomii społecznej. Z Gminą Żarki i jej pracownikami współpraca układa się bardzo dobrze i dlatego tu jesteśmy – powiedział A. Szmaciarski. – Zachęcam do korzystania z naszych dotacji. Wkrótce rozpoczynamy kolejny nabór.

Ośrodek jest prowadzony przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Częstochowie swoim działaniem obejmuje obszar Miasta Częstochowy, powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego. Celem działania JOWES jest  zwiększenie szans na zatrudnienie wśród osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez utworzenie stabilnych miejsc pracy, rozwój sektora ekonomii społecznej poprzez wzmocnienie podmiotów ekonomii społecznej oraz stworzenie przyjaznego klimatu dla funkcjonowania ekonomii społecznej wśród jednostek samorządu terytorialnego. Więcej: http://jowes.pl/

 

czytano: 340 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-07-26 13:55:39

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8