Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Pierwsze miejsce w oszczędzaniu dla Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Pierwsze miejsce w oszczędzaniu dla Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Szkolna Kasa Oszczędnościowa działająca przy Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach odniosło po raz kolejny sukces!!! W konkursie „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w BS” zajęliśmy 1. miejsce w regionie śląskim w kategorii szkół podstawowych powyżej 180 uczniów. SKO od kilku lat plasuje się na najwyższych miejscach w regionie i kraju i jest to dla naszej szkoły powód do dumy.

Członkami SKO jest większość uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Tradycyjnie najwięcej oszczędzają najmłodsi – w tym roku liderem wśród wszystkich klas była klasa 3b, która miała na swoim koncie ponad 2500 zł. Zbieramy nie tylko pieniądze, ale i surowce wtórne: złom, makulaturę, puszki i zużyte baterie. Organizujemy wiele akcji (m.in. Przerwa na jabłko, Góra Grosza – etap szkolny, sprzedaż walentynek) oraz uczestniczymy w wielu akcjach charytatywnych ogłaszanych przez różne fundacje (rozprowadzamy cegiełki, kalendarzyki, plany lekcji itp.) Pomagamy w organizacji WOŚP i wielu imprez szkolnych. Prowadzimy swoją kronikę. Opiekunem SKO jest pani Katarzyna Samek.

Działalność wspierają radą i pomocą pani Prezes MBS w Myszkowie Leokadia Mizerska, pani Dyrektor MBS o/Żarki Małgorzata Jaskuła i pani Renata Dub z MBS o/Żarki, która służy nam pomocą na co dzień.
W czasie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego Dyrektor Małgorzata Jaskuła przekazała nagrodę dla szkoły – ekran ciekłokrystaliczny oraz gadżety z logo banku. Otrzymaliśmy także dyplomy Banku Polskiej Spółdzielczości dla SKO oraz opiekuna za aktywny i twórczy udział w konkursie na szczeblu krajowym i dyplomy za zajęcie I miejsca w regionie śląskim.


(przygotowanie: SP Żarki, fot. SP Żarki)

08

WRZ

2008

1044

razy

czytano