poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Emilia, Julinan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dożynki Powiatowe 2018

Strona główna » Aktualności » Dożynki Powiatowe 2018

wielkość tekstu:A | A | A

Krystyna i Ryszard Halabowscy to wyróżnieni przez burmistrza Klemensa Podlejskiego rolnicy w ramach Dożynek Powiatowych, które odbyły się 26 sierpnia w Niegowie.  Gminę Żarki reprezentowali przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, rolnicy, a także zespoły śpiewacze, które przygotowały przepiękne wieńce dożynkowe. Panie i panowie przekazali je następującym osobom:
Zespół Carmen z Przybynowa – Przewodniczącemu Rady Powiatu Andrzejowi Jastrzębskiemu,
Zespół Kłos z Jaworznika – Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki Klemensowi Podlejskiemu,
Zespół Wysoczanki z Wysoki Lelowskiej –  Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żarkach Stanisławie Nowak.
Zespoły zaprezentowały również krótkie programy muzyczne.

Wyróżnienie Burmistrza Gminy Żarki dla rolnika została przekazana Krystynie i Ryszardowi Halabowskim z Jaroszowa. Państwo Halabowscy prowadzą gospodarstwo rodzinne od 1984 roku. Użytkują około 80 ha. Zajmują się głównie produkcją roślinną, uprawiają: rzepak, żyto, pszenica, orkisz, soję, ziemniaki, grykę i len. W 2016 roku rozpoczęli wypiek własnego chleba i drożdżówki z mąki orkiszowej w ramach rolniczego handlu detalicznego. Za drożdżówkę otrzymali w tym roku w Chorzowie wyróżnienie w Finale Regionalnym XVIII Edycji Konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów.

czytano: 309 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-08-28 15:57:53

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12