poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Juromania za nami 2018

Strona główna » Aktualności » Juromania za nami 2018

wielkość tekstu:A | A | A

Pierwsza edycja imprezy promującej Szlak Orlich Gniazd obyła się w minioną sobotę (22.09.) Blisko 700 turystów odwiedziło produkty turystyczne w Gminie Żarki, a przy zabytkowym zespole stodół było miasteczko rowerowe, wspinaczka, koncerty, w tym jubileuszowy występ Orkiestry Dętej OSP Żarki. Działała multimedialna stodoła, a na zakończenie zaprezentował się Los Fuegos z pokazem świetlnym inspirowanym pięknem natury. Wystąpiła Cała Grupa Barwinków, a ze sceny popłynęła muzyka żydowska.

Żarki ze swoim wydarzeniem w ramach Dnia i Nocy Rozmaitości znalazły się wśród 17  miejsc na Jurze, w których odbywała się Juromania. W północnej części województwa śląskiego dla zainteresowanych przygotowano blisko 170 wydarzeń.

- Zwracamy uwagę i promujemy Szlak Orlich Gniazd ze wszystkimi jego walorami: kulturowymi, przyrodniczymi i historycznymi - wyjaśnił marszałek Wojciech Saługa w czasie Nocy Rozmaitości w Żarkach. Znam Wasze skarby. Właśnie odwiedziłem sanktuarium maryjne w Leśniowie, jestem tu częstym gościem. Żarki wraz z sąsiednimi gminami mają najlepszą infrastrukturę rowerową na Jurze. A my w tym roku jako Województwo Śląskie angażujemy środki w poprawienie nawierzchni i utwardzenie rowerowego Szlaku Orlich Gniazd.

- Organizacja wydarzenia to współpraca Gminy Żarki, Obywatelskiego Komitetu Pamięci Narodowej w Żarkach i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego – informuje  burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Zadnie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Samorządu Gminy Żarki.

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 580 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-09-25 13:53:16

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6