Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Juromania za nami 2018

Juromania za nami 2018

Pierwsza edycja imprezy promującej Szlak Orlich Gniazd obyła się w minioną sobotę (22.09.) Blisko 700 turystów odwiedziło produkty turystyczne w Gminie Żarki, a przy zabytkowym zespole stodół było miasteczko rowerowe, wspinaczka, koncerty, w tym jubileuszowy występ Orkiestry Dętej OSP Żarki. Działała multimedialna stodoła, a na zakończenie zaprezentował się Los Fuegos z pokazem świetlnym inspirowanym pięknem natury. Wystąpiła Cała Grupa Barwinków, a ze sceny popłynęła muzyka żydowska.

Żarki ze swoim wydarzeniem w ramach Dnia i Nocy Rozmaitości znalazły się wśród 17  miejsc na Jurze, w których odbywała się Juromania. W północnej części województwa śląskiego dla zainteresowanych przygotowano blisko 170 wydarzeń.

- Zwracamy uwagę i promujemy Szlak Orlich Gniazd ze wszystkimi jego walorami: kulturowymi, przyrodniczymi i historycznymi - wyjaśnił marszałek Wojciech Saługa w czasie Nocy Rozmaitości w Żarkach. Znam Wasze skarby. Właśnie odwiedziłem sanktuarium maryjne w Leśniowie, jestem tu częstym gościem. Żarki wraz z sąsiednimi gminami mają najlepszą infrastrukturę rowerową na Jurze. A my w tym roku jako Województwo Śląskie angażujemy środki w poprawienie nawierzchni i utwardzenie rowerowego Szlaku Orlich Gniazd.

- Organizacja wydarzenia to współpraca Gminy Żarki, Obywatelskiego Komitetu Pamięci Narodowej w Żarkach i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego – informuje  burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Zadnie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Samorządu Gminy Żarki.

25

WRZ

2018

1551

razy

czytano