poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Emilia, Julinan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Biegi. Szafera i na 100 lat

Strona główna » Aktualności » Biegi. Szafera i na 100 lat

wielkość tekstu:A | A | A

Jutro (2.10.) odbędzie się Bieg Szafera, a w czwartek (4.10.) Bieg z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.  Pobiegną uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żarkach. Łącznie na dystansie 100 km.

We wtorkowym biegu startują dzieci z terenu gminy Żarki, ale i z powiatu myszkowskiego. Natomiast czwartkowa impreza jest dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żarkach.
- Jednoczymy dzieci dla jednego celu, chcemy godnie uczcić 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez wspólną aktywność sportową – przekonują koordynatorzy projektu są nauczyciele wychowania fizycznego Mariola Pasikowska i Marcin Nowak.
Każdy uczeń będzie miał za zadanie przebiegniecie 1 km. Wspólnie Celem będzie przebiegnięcie wspólnie 100 km na 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zawodnicy będą w białych i czerwonych koszulkach nawiązujących do kolorów flagi.

Inicjatywa jest wsparta przez Gminę Żarki,  Komisje ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Rodziców przy SP w Żarkach.

 

czytano: 385 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-10-01 14:09:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11