poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

100 km na 100 lat

Strona główna » Aktualności » 100 km na 100 lat

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj (4.10.) na stadionie LKS Zieloni Żarki zrobiło się biało-czerwono. Odbył się bieg z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości na długości 100 km.  Wzięli w nim udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żarkach.

- Okrągła rocznica i wymagający dystans - powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

- Wspólna sportowa aktywność to dobry pomysł na tak piękną rocznicę – przekonują koordynatorzy projektu  nauczyciele wychowania fizycznego Mariola Pasikowska i Marcin Nowak.

- Fajne wydarzenie, które zachęca dzieci do sportu i do przypominania o historii - mówi Jakub Grabowski, kierownik ZEAOS w Żarkach.
Organizatorem jest  Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach. Pomysł wsparli: Gmina Żarki,  Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Rada Rodziców przy SP w Żarkach.

Wydarzenia w ramach Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918r. pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

czytano: 3080 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-10-04 11:43:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5