Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Nadanie imienia dla Szkoły Podstawowej w Zawdzie

Nadanie imienia dla Szkoły Podstawowej w Zawdzie

11 Listopada takie imię od 5 października2018r. nosi Szkoła Podstawowa w Zawadzie.  Najbardziej wzruszającą i podniosłą chwilą było przekazanie sztandaru przez Radę Rodziców dyrektorowi szkoły Annie Wyporskiej oraz uczniom. W obecności wszystkich gości, uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez wicedyrektora Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Częstochowie księdza Tomasza Muchę, podczas której dokonano poświęcenia i pobłogosławienia sztandaru. Po uroczystym odczytaniu przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Żarkach Stanisławę Nowak uchwały w sprawie nadania imienia miłym zaskoczeniem było otworzenie przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego oraz dyrektora Annę Wyporską prezentu w postaci biało-czerwonych balonów, które wzniosły się w niebo.

Część artystyczna rozpoczęła się polonezem w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków, którzy zachwycili publiczność swoim tańcem i zaangażowaniem. Uczniowie Koła Teatralnego „Za kulisami słów” zabrali wszystkich w podróż „Pociągiem do Niepodległości”. Bardzo wzruszające i profesjonalnie przygotowane przedstawienie przeniosło  w czasy niewoli, powstań, docierając do stacji wolności. Dużym przeżyciem dla widzów było wykonanie piosenki pt. „11 listopada” przez uczennicę klasy VII Sandrę Nocuń. Piękny występ, scenografia, a także pogoda sprawiły, że uroczystość była niecodziennym wydarzeniem i ogromnym przeżyciem dla wszystkich.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie Alicja Janowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak z radnymi, Sekretarz Gminy Żarki Barbara Major z kierownikami podległych referatów, Dyrektor ZEAOS Żarki Jakub Grabowski, Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Zofia Jakubczyk, dyrektorzy szkół wraz z pocztami sztandarowymi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, sołtysi, przewodniczący zarządu rady osiedla, emerytowani nauczyciele, mieszkańcy, uczniowie i rodzice.

Dyrekcja, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Zawadzie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli placówkę w zakupie sztandaru, wszyscy ofiarodawcy zostali uhonorowani gwoździami fundacyjnymi. Dziękujemy sponsorom, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości:
- Firma „POLBUT” Marcin Podlejski
- Firma „OMEGA” Bogusław Szewczyk
- Sklep „MIŚ” Władysław Filipkiewicz
- Przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego Jarosław Kleszczewski
- Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
- Firma „JURA-BUS” Grzegorz Matyja
- Sklep „1001 Drobiazgów” Grażyna Sawicka

(Tekst: Szkoła Podstawowa w Zawadzie, zdjęcia: Katarzyna Dróżdż)

10

PAŹ

2018

2008

razy

czytano