Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Najpiękniejsza zagroda w Kotowicach

Najpiękniejsza zagroda w Kotowicach

Iwona i Krzysztof Ruteccy z Kotowic w Gminie Żarki, właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego Między Zamkami zdobyli I miejsce w konkursie  „Piękna wieś województwa śląskiego” w roku 2018 w kategorii Najpiękniejsza zagroda województwa śląskiego.

Dzisiaj (11.10.) w Sali Sejmu Śląskiego Paulina Rutecka w imieniu Między Zamkami odebrała nagrodę z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowy. Propozycję zagrody zgłosił radny wsi Kotowice Paweł Labocha.
- Gratuluję gospodarzom i domownikom. W konkursie startujemy co roku, od wielu lat. To najwyższa nagroda w kategorii najpiękniejsza zagroda województwa śląskiego i cieszy nas, że trafia do mieszkańców Gminy Żarki – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, który dokonał zgłoszenia do konkursu.

Celem konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego" jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Konkurs odbywa się w kilku kategoriach. O wyborze najlepszych rozwiązań zadecyduje komisja, która wizytuje gminy i gospodarstwa.  Wręczenie nagród odbywa się w ramach Forum Sołtysów Województwa Śląskiego.

(Fot. Sławek Opiła)

 

11

PAŹ

2018

952

razy

czytano