poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Najpiękniejsza zagroda w Kotowicach

Strona główna » Aktualności » Najpiękniejsza zagroda w Kotowicach

wielkość tekstu:A | A | A

Iwona i Krzysztof Ruteccy z Kotowic w Gminie Żarki, właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego Między Zamkami zdobyli I miejsce w konkursie  „Piękna wieś województwa śląskiego” w roku 2018 w kategorii Najpiękniejsza zagroda województwa śląskiego.

Dzisiaj (11.10.) w Sali Sejmu Śląskiego Paulina Rutecka w imieniu Między Zamkami odebrała nagrodę z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowy. Propozycję zagrody zgłosił radny wsi Kotowice Paweł Labocha.
- Gratuluję gospodarzom i domownikom. W konkursie startujemy co roku, od wielu lat. To najwyższa nagroda w kategorii najpiękniejsza zagroda województwa śląskiego i cieszy nas, że trafia do mieszkańców Gminy Żarki – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, który dokonał zgłoszenia do konkursu.

Celem konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego" jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Konkurs odbywa się w kilku kategoriach. O wyborze najlepszych rozwiązań zadecyduje komisja, która wizytuje gminy i gospodarstwa.  Wręczenie nagród odbywa się w ramach Forum Sołtysów Województwa Śląskiego.

(Fot. Sławek Opiła)

 

czytano: 375 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-10-11 14:01:06

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8